Strona główna Wydarzenia Żarów Międzypokoleniowe spotkanie z historią Żarowa. Za nami ArchiFEST

Międzypokoleniowe spotkanie z historią Żarowa. Za nami ArchiFEST [FOTO]

0

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwaliów zaprosili mieszkańców gminy Żarów (i nie tylko) do uczestnictwa w żarowskiej odsłonie ogólnopolskiego wydarzenia „ArchiFEST”.

W programie międzypokoleniowego wydarzenia, które poświęcone było głównie historii pl. Wolności i najbliższej okolicy, znalazły się: stoisko z fotografiami „Cyfrowego Archiwum Ziemi Żarowskiej”, w ramach którego można było zobaczyć stare fotografie i archiwalia ze zbiorów „Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej”.

Drugim punktem programu było odsłonięcie dwutablicowej wystawy plenerowej „Tak wyglądał Kulmizplatz”, w ramach której pokazano „panoramę” pl. Wolności z początku XX w. Wystawę realizowaną w ramach działania Żarowskiej Strefy Wystawienniczej będzie można oglądać do końca roku.

Trzecim punktem programu były rodzinne rozgrywki w „Archiwalne Memory o Żarowie”, czyli autorską grę pudełkową, która oparta jest na lokalnej historii oraz znanym mechanizmie pamięciowym. Osoby biorące udział w rozgrywkach otrzymywały nagrody ufundowane przez Fundację Inicjatywa B oraz Centrum Archiwistyki Społecznej.

/Inicjatywa B, opr. mn/

Poprzedni artykułPodliczono głosy w wyborach do europarlamentu. Kto uzyskał największe poparcie w Świdnicy i powiecie świdnickim?
Następny artykułIch wybrali mieszkańcy regionu. Ostateczne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego