Strona główna 0_Slider Koalicja Obywatelska przed Prawem i Sprawiedliwością w eurowyborach. Wyniki exit poll

Koalicja Obywatelska przed Prawem i Sprawiedliwością w eurowyborach. Wyniki exit poll

0

Koalicja Obywatelska uzyskała największe poparcie podczas niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego – wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos. Jaką głosowali świdniczanie oraz mieszkańcy powiatu świdnickiego? Wyniki poznamy po podliczeniu wszystkich głosów. Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów zapowiadane jest na poniedziałek.

Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez pracownię Ipsos dla stacji TVP, TVN oraz Polsat wynika, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego w skali całego kraju zwyciężyła Koalicja Obywatelska z wynikiem 38,2%. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało poparcie 33,9% głosujących, Konfederację poparło 11,9%, Trzecią Drogę – 8,2%, Lewicę – 6,6%. Pozostałe komitety nie uzyskały łącznie około 1% procent poparcia. Takie wyniki oznaczałyby, że Koalicja Obywatelska wprowadzi do europarlamentu 21 deputowanych, Prawo i Sprawiedliwość – 19, Konfederacja – 6, Trzecia Droga – 4, natomiast Lewica – 3.

Zgodnie z przeprowadzonym przez Ipsos sondażem, frekwencja podczas niedzielnych wyborów wyniosła w kraju 39,7%. Dla porównania, pięć lat temu swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego oddało 45,68% uprawnionych wyborców. W województwie dolnośląskim lokale wyborcze odwiedziło wówczas 45,09% uprawnionych do głosowania, w powiecie świdnickim 43,84%, natomiast w Świdnicy było to 48,76% mieszkańców z prawem głosu.

/Ipsos, PKW, opr. mn/

Poprzedni artykułNowe dane o frekwencji w wyborach do europarlamentu. Ile osób zagłosowało do wieczora?
Następny artykułZakończenie Dni Świdnicy. Publiczność bawiła się przy disco polo [FOTO]