Strona główna 0_Slider Dni Świdnicy na sportowo. Rowerzyści opanowali miasto, piknik na boiskach OSiR

Dni Świdnicy na sportowo. Rowerzyści opanowali miasto, piknik na boiskach OSiR [DUŻO ZDJĘĆ/VIDEO]

0

Kilkuset miłośników jednośladów wzięło udział w niedzielnym rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”. Uczestnicy rowerowego wydarzenia wybrali się na 14-kilometrową przejażdżkę ulicami miasta. Metę rajdu wyznaczono na terenach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie w ramach trzeciego dnia tegorocznych Dni Świdnicy odbył się piknik sportowo-rekreacyjny.

Na uczestników dostępne było Miasteczko Sportowe LZS, stanęła wielka strefa dmuchańców dla małych i dużych, specjalny plac zabaw z grami wielkoformatowymi i atrakcjami dla dzieci zbudowało Ale Heca!, stoisko z tatuażami natryskowymi dla dzieciaków wystawiło FunHouse, a kluby sportowe zatroszczyły się o gry, zabawy, turnieje i pokazy. W trakcie wydarzenia dostępne były też między innymi stoiska testowe rowerów elektrycznych Storm i KTM. Nie zabrakło podsumowania organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji cyklu zawodów Współzawodnictwa Szkolnego oraz koordynowanego przez Biuro Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy treningu Rowerowej Stolicy Polski. Jak co roku była też wielka loteria z atrakcyjnymi nagrodami, z której dochód będzie przeznaczony na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych.

Dopisała pogoda i frekwencja zarówno najmłodszych dzieci, jak i tych nieco starszych, którzy odwiedzili tereny Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji całymi rodzinami. Jedno jest pewne: nie można było dziś narzekać na nudę, a wszędzie na uczestników pikniku sportowo-rekreacyjnego czekało coś ciekawego.

Zobacz relację z przejazdu rajdu rowerowego „Świdnica na rowery”:

Sprawdź, co działo się podczas pikniku sportowo-rekreacyjnego na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji:

fot. Mariusz Ordyniec, Michał Nadolski

Poprzedni artykułSięgnęli na piachu po srebrne medale mistrzostw Dolnego Śląska
Następny artykułSportowy dzień dziecka w Strzegomiu [FOTO]