Strona główna 0_Slider 200 maluchów na starcie III Świdnickiego Biegu Przedszkolaków

200 maluchów na starcie III Świdnickiego Biegu Przedszkolaków [FOTO]

0

Były pamiątkowe medale, okolicznościowe puchary, a przede wszystkim wspólna zabawa. W czwartek na stadionie miejskim im. Janusza Kusocińskiego odbył się III Świdnicki Bieg Przedszkolaków, którego celem była popularyzacja biegania, integracja środowisk przedszkolnych, jak również upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Był to trzeci już Świdnicki Bieg Przedszkolaków, który organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu”. Jest to również niejako preludium do udziału w Świdnickich Czwartkach Lekkoatletycznych. Impreza organizowana jest wspólnie przez Przedszkole Miejskie nr 3 w Świdnicy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy oraz Urząd Miejski w Świdnicy – mówił Leszek Noworól z Powiatowego Zrzeszenia LZS.

To już tradycja, którą mam nadzieję będziemy kontynuować przez lata – jeżeli tylko będzie taka wola, potrzeba i chęć – podkreślała Anna Wojtysiak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3, która dziękowała również za udział w tegorocznej edycji biegowego wydarzenia podopiecznym świdnickich placówek, w tym m.in. Przedszkola Miejskiego nr 6, Przedszkola Miejskiego nr 14, Przedszkola Miejskiego nr 16, Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka”, Przedszkola Niepublicznego „Promyk”, a także Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułWystawa, spotkanie i koncert. Świdnicka Biesiada Literacka wkrótce na skwerze z dzikami
Następny artykułSeanse filmowe na leżakach i spotkania sympatyków kina. Zbliża się XIII Żarowski Festiwal „Different Point of View”