Delegacja strażaków z KP PSP w Świdnicy uczestniczyła w miniony weekend w obchodach 175-lecia Straży Pożarnej w Biberach w Niemczech – miasta partnerskiego Świdnica.
Wydarzenie to było okazją do wymiany doświadczeń i umocnienia więzi między jednostkami partnerskimi. Ostatni dzień wizyty obfitował w zwiedzanie miasta i uczestnictwo w Festiwalu Muzealnym z pokazami historycznych wozów strażackich i występami orkiestry dętej. Wizyta w Biberach stanowiła znakomitą okazją do dzielenia się wiedzą i inspiracjami do dalszego rozwoju pożarnictwa – podkreślają strażacy.
/fot. KP PSP w Świdnicy/
![Upał ich nie odstraszył! Pobiegli dla mokrych nosków ze świdnickiego schroniska [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Festiwal-Mokrych-Noskow-2026.06.28-11-238x178.jpg)

![Pojechali turystycznie i ekologicznie. Za nami 12. Dolnośląski Rajd o Kropelce [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/12-Dolnoslaski-Rajd-o-Kropelce-2026.06.27a-1-238x178.jpg)

![Policjanci poszukują 14-letniej Oliwii [ODNALEZIONA]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)




