Strona główna Sport Piłka nożna Przerwany mecz w Żarowie został dograny do końca

Przerwany mecz w Żarowie został dograny do końca

0

W środowe popołudnie dokończono zmagania w ramach 23. kolejki piłkarskiej okręgówki pomiędzy Zjednoczonymi Żarów i Górnikiem Wałbrzych. Pierwotnie spotkanie miało się odbyć 1 maja, mecz się wtedy rozpoczął, ale został przerwany w 8. minucie ze względu na bójkę na trybunach, która przeniosła się również na pole gry.

Przypomnijmy, że podczas posiedzenia Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zadecydowano, że mecz będzie wznowiony od 8. minuty i poprowadzony do końca. Termin dogrania pojedynku wyznaczono początkowo na środę, 8 maja w Żarowie bez udziału kibiców. Klub gospodarzy został też ukarany karą finansową za brak należytego zabezpieczenia meczu, co doprowadziło do przerwania i niedokończenia tych zawodów. Później ze względu na renowację boiska w Żarowie ustalono, że pojedynek odbędzie się w środę, 15 maja.

Tak też się stało. Dziś finalnie został zakończony bój trwający równo dwa tygodnie. Większych emocji nie było, bowiem wyraźnie lepsi w tej konfrontacji byli goście z Wałbrzycha, wygrywając 5:0. Na listę strzelców wpisali się Oskar Nowak (2), Marcin Kobylański, Aldeir oraz Michał Krynicki.

/MDvR, FOTO: Kai Michał Taller – FB Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych/

Poprzedni artykułBezpieczeństwo pieszych do poprawy. Na Westerplatte jedno przejście zniknie, drugie zyska sygnalizację [FOTO]