Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Powstaje nowa rowerowa atrakcja. Trwa budowa pumptracka

Powstaje nowa rowerowa atrakcja. Trwa budowa pumptracka [FOTO]

0

Prace przy budowie pumptracka w Lubachowie wkraczają w decydująca fazę. Inwestycja powstaje w sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Na trasie o długości blisko 195 metrów miłośnicy dwóch kółek będą mieli do dyspozycji kilka różnych przeszkód terenowych o zróżnicowanej trudności.

Budowany w ramach Dolnośląskiego Rowerowego Parku Umiejętności pump track będzie uzupełnieniem istniejącej już rowerowej infrastruktury w postaci singletracka, który w ubiegłym roku został już wykonany w sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie – mówi Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Koszt jego budowy to około 499,3 tysięcy złotych, z czego do 33 procent pochodzi z budżetu województwa dolnośląskiego, kolejne 33 procent z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałą kwotę stanowią własnych gminy. Planowany termin zakończenia prac to czerwiec br. – informuje Waligóra.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułUkradli ponad 1,5 mln złotych, ślady usiłowali zatrzeć podpalając auto. Udało się złapać jednego ze sprawców rabunku
Następny artykułJak czyszczenie laserowe eliminuje zanieczyszczenia