Strona główna 0_Slider Policja pokazuje kulisy zatrzymania jednego ze sprawców kradzieży 1,5 miliona złotych

Policja pokazuje kulisy zatrzymania jednego ze sprawców kradzieży 1,5 miliona złotych

0

Jak już informowaliśmy 17 maja, po roku od zuchwałej kradzieży udało się zatrzymać jednego ze sprawców kradzieży 1,5 miliona złotych. Do napadu na wypełnioną pieniędzmi furgonetkę doszło w Świdnicy na ul. Westerplatte. Dzisiaj policja pokazuje zdjęcia z zatrzymania.

Do napadu doszło 15 marca 2023 roku w późnych godzinach popołudniowych na ulicy Westerplatte. – Zamaskowani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do furgonetki jednej z firm ochroniarskich, która przewoziła utarg wcześniej zebrany z różnych placówek handlowych i zatrzymała się przed Galerią Świdnicką. Ochroniarz wysiadł, zamknął samochód, po czym udał się do galerii, żeby odebrać utarg. Gdy był w środku zauważył, że światła awaryjne w furgonetce pulsują. Wyszedł więc na zewnątrz i zobaczył trzech zamaskowanych sprawców, którzy ze środka zabierali worki z utargiem, które tam się znajdowały, a następnie uciekli – przywołuje Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. Ochroniarz wdał się za nimi w pościg, jednak zamaskowany sprawcy wsiedli do samochodu, którym uciekli w kierunku Wałbrzycha. Niedługo później w kompleksie leśnym między Świdnicą a Modliszowem odnaleziono spalone auto. Prokuratura potwierdza teraz, że był to pojazd, który został wykorzystany przez sprawców kradzieży.

– Funkcjonariusze z Komendy Policji w Świdnicy pracując nad sprawą wykonali szereg czynności dochodzeniowo-śledczych, a także operacyjnych. Wszystkie przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie jednego ze sprawców tego czynu. Okazał się nim mieszkaniec Wałbrzycha, który 16 maja br. został zatrzymany. Z uwagi na wagę czynności w zatrzymaniu brali udział także funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna ma także cztery inne przestępstwa na sumieniu, których dopuścił się na terenie województwa dolnośląskiego oraz małopolskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut włamania do samochodu specjalistycznego służącego do przewozu środków pieniężnych i kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 1,5 mln złotych. Prokurator po przesłuchaniu mężczyzny skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Świdnicy przychylił się do wnioski i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny.

Pozostali sprawcy nie zostali zatrzymani.

/opr. red./
Zdjęcia KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułMarsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Świdnicy
Następny artykułKolejny świetny start „Kogutów”, tym razem w Krakowie [FOTO/WYNIKI]