Strona główna Sport Lekkoatletyka „Ósemka” najlepsza w obu kategoriach

„Ósemka” najlepsza w obu kategoriach [FOTO/WYNIKI]

0

Po młodszych kolegach i koleżankach przyszedł czas na trochę starszych uczniów z klas trzecich i czwartych. Dzień później – we wtorek, 21 maja na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Trójbój Lekkoatletyczny właśnie klas 3 i klas 4.

Do rywalizacji przystąpiło 9 świdnickich szkół podstawowych, by rywalizować w trzech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Zespoły z danych klas, roczników liczyły 10 osób (5 dziewczynek i 5 chłopców). O miejscu w poszczególnych konkurencjach decydowały wyniki najlepszych czterech chłopców i czterech dziewczynek. Na koniec suma miejsc trzech dyscyplin dawała końcowy wynik danej klasy.

Świetna pogoda w niektórych przypadkach pozwalała na osiąganie dobrych rezultatów. W obu kategoriach wiekowych trzy szkoły zajęły te same miejsca. W klasach trzecich i czwartych najlepiej wypadła drużyna SP 8, na drugich miejscach plasowały się zespoły SP 6, a na trzecich SP 2.

Na najlepsze dwa zespoły z rywalizacji klas 1-4 czeka jeszcze występ na szczeblu finału strefy wałbrzyskiej, który zaplanowany jest na 11 czerwca również w Świdnicy. Na zakończenie zawodów organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Końcowa klasyfikacja drużynowa (z punktacją do współzawodnictwa):

Klasy 3:
1. SP 8 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 2 – 7 pkt
4. SP 4 – 6 pkt
5. SP 105 – 5 pkt
6. SP 315 – 4 pkt
7. SP Społeczna – 3 pkt

Klasy 4:
1. SP 8 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 2 – 7 pkt
4. SP 105 – 6 pkt
5. SP 1 – 5 pkt
6. SP 4 – 4 pkt
7. SP 315 – 3 pkt
8. NSP Bliżej Dziecka – 2 pkt
9. SP Społeczna – 1 pkt

/OSiR, FOTO: Waldemar Kurek/

Poprzedni artykułJak dziecięca zabawka zagalopowała w świat sportu?
Następny artykułPaweł Gancarz Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego