Strona główna 0_Slider Nowy przystanek na trasie ze Świdnicy do Wrocławia. Podróżni skorzystają z niego...

Nowy przystanek na trasie ze Świdnicy do Wrocławia. Podróżni skorzystają z niego już wkrótce

0

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że budowa nowego przystanku w Strzelcach, na kolejowej trasie łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem, dobiega już końca. Podróżni będą mogli z niego korzystać od 9 czerwca, czyli od najbliższej korekty rozkładu jazdy pociągów.

fot. PKP PLK, Waldemar Krzyśków – wiceprzewodniczący Rady Gminy Marcinowice

Przypomnijmy, prace związane z budową nowego przystanku kolejowego ruszyły w lutym 2024 roku. Realizację wartej blisko 3 mln złotych inwestycji, prowadzonej w ramach rządowego programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025, powierzono spółce ETF Polska z Bielan Wrocławskich. – Celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Inwestycje umożliwiają podróżnym dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzyregionalnej. Nowy przystanek – Strzelce Świdnickie – zapewni dogodne połączenia m.in. do Świdnicy, Jedliny-Zdroju i Wrocławia – tłumaczył przed trzema miesiącami Karol Jakubowski, ówczesny rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

W ramach inwestycji przewidziano budowę jednokrawędziowego peronu wraz z dojściem. – Na przystanku zostaną zamontowane wiaty oraz ławki. Będą gabloty z rozkładem jazdy pociągów. Bezpieczeństwo po zmroku zapewni jasne i ekologiczne oświetlenie LED. Czytelne oznakowanie pozwoli na dogodne korzystanie z obiektu. Podróżni z ograniczoną możliwością poruszania wejdą na peron pochylnią. Ścieżki naprowadzające ułatwią dojście osobom niedowidzącym. Na przejeździe kolejowo-drogowym obok przystanku będą dodatkowe zabezpieczenia. Kierowców i pieszych przed nadjeżdżającym pociągiem ostrzegą rogatki oraz sygnalizacja dźwiękowa i świetlna – wyliczał Jakubowski.

Nowy przystanek zostanie oddany do dyspozycji podróżnych już za nieco ponad tydzień. Zbiegnie się to w czasie z wejściem w życie wakacyjnej korekty rozkładu jazdy pociągów. – W województwie dolnośląskim od 9 czerwca wsiądziemy do pociągów z nowego przystanku Strzelce Świdnickie na linii kolejowej z Wrocławia do Sobótki i Świdnicy. Będzie obsługiwany na żądanie – informuje Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK.

Przedstawicielka krajowego zarządcy infrastruktury kolejowej przypomina przy okazji, aby przed podróżą sprawdzić rozkłady jazdy w celu zapoznania się ze zmianami, które będą obowiązywać od 9 czerwca. – Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.plrozklad-pkp.pl, www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach – wskazuje Janus.

/PKP PLK, mn/

Poprzedni artykułZakończyli sezon starciem z… rodzicami
Następny artykułNasze dziewczyny z awansem do dolnośląskiego finału