Strona główna 0_Slider Muzyczne spotkanie z krainą łagodności. W Świdnicy wystąpi zespół Ponad Chmurami

Muzyczne spotkanie z krainą łagodności. W Świdnicy wystąpi zespół Ponad Chmurami [KONKURS]

0

Ponad Chmurami po dziesięciu latach na muzycznej scenie doskonale zdaje sobie sprawę, w jakich utworach i tematyce odnajduje się najlepiej. Sumą zebranych przez ten okres przeżyć, emocji, poetyckich (i nie tylko) spotkań i doświadczeń jest premiera albumu „Małe niebo”. Piosenki z nowej płyty i nie tylko będzie można wysłuchać na koncercie w Świdnicy. Zespół Ponad Chmurami wystąpi w I LO we wrześniu tego roku. Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to muzyczno-poetyckie wydarzenie.

Zapraszamy Państwa na koncert promujący najnowszą płytę zespołu Ponad Chmurami zatytułowaną „Małe niebo”. To nietuzinkowe wydawnictwo pełne jest wrażliwości na otaczające piękno, porusza tematy ważne, mówi o tęsknocie, potrzebie bycia z drugim człowiekiem, podstawowych wartościach, a także skłania do refleksji. Jest opowieścią o tym, czym dla Ponad Chmurami jest właśnie „Małe niebo”… – zachęca organizator.

Ponad Chmurami istnieje już na muzycznej scenie od 10 lat. Został założony z miłości do pięknego słowa i delikatnych brzmień przez Katarzynę i Nikodema Jacuków. Do tej pory zespół wydał pięć płyt, z czego trzy ostatnie stanowią w pełni repertuar z autorską muzyką do wierszy znakomitych poetek i poetów. Na swoim koncie ma wiele koncertów w wypełnionych salach domów kultury i klubów muzycznych na terenie całej Polski. Zespół koncertował także m.in. w Niemczech i we Włoszech. Grupa brała udział również w wielu konkursach piosenki poetyckiej, gdzie zawsze znajdowała się w gronie laureatów.

W Świdnicy Ponad Chmurami wystąpi we wrześniu. Na koncercie oprócz utworów z najnowszej płyty pojawią się również piosenki z takich albumów jak „Ponad Chmurami” czy „Czas nic nie zmienił”. – Usłyszą Państwo utwory do wierszy m.in. Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan WUKI, Ewy Pilipczuk, Krzysztofa Cezarego Buszmana czy Krzysztofa Kasperczyka – zapowiada organizator.

Ponad Chmurami zagra w składzie: Katarzyna Jacuk (śpiew, gitara akustyczna, ukulele, idiofony); Nikodem T. Jacuk (gitara akustyczna); Adam Garnecki (wiolonczela) oraz Dominik Łochnicki (realizacja dźwięku).

Koncert odbędzie się w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego, przy ul. Pionierów 30 w Świdnicy. Rozpocznie się 6 września 2024r. o godz. 19.00.

Bilety są już dostępne online na stronach: KupBilecik, Biletyna oraz Stage24. W sprzedaży stacjonarnej – w kasie Świdnickiego Ośrodka Kultury lub bezpośrednio przed koncertem przy wejściu do sali.

Wygraj zaproszenie na koncert Ponad Chmurami w Świdnicy!

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert Ponad Chmurami w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać do nas e-mail z tematem „Koncert” na adres [email protected] do 14 czerwca 2024 do godz. 12.00. W wiadomości należy napisać – Ulubiony utwór z poezji śpiewanej (uzasadnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/oprac. red./
/Materiały – organizatora/

Poprzedni artykułCzarne sneakersy – do czego pasują? Na jakie modele warto zwrócić uwagę w 2024?
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]