Strona główna Sport Inne Inauguracyjny etap 81. Tour de Pologne przejedzie przez gminę Marcinowice i Świdnicę!

Inauguracyjny etap 81. Tour de Pologne przejedzie przez gminę Marcinowice i Świdnicę!

0

Po raz kolejny najważniejszy kolarski wyścig w Polsce, zaliczany do prestiżowego cyklu World Tour będzie miał nasz regionalny akcent. 81. edycja Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 sierpnia.

Szczegóły trasy nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że pierwszy etap poprowadzony zostanie z Wrocławia do Karpacza. Impreza po raz kolejny zagości zatem na Dolnym Śląsku. Dla Wrocławia to zatem powrót po 19 latach na mapę wyścigu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kolorowy peleton przejechał przez gminę Świdnica (Lubachów). Był to wtedy etap prowadzący z Wałbrzycha do Dusznik Zdroju.

Tour de Pologne po raz pierwszy w historii przejedzie przez gminę Marcinowice. Największy wyścig kolarski w Polsce rozpocznie się 12 sierpnia etapem Wrocław – Karpacz. Podczas tego właśnie etapu zawodnicy przejadą m.in. przez Tąpadła, a następnie Wiry i Wirki, zmierzając w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha, Kowar i słynnego Orlinka w Karpaczu. O przebiegu trasy przez gminę Marcinowice rozmawiał wójt Stanisław Leń z przedstawicielem Lang Team Przemysławem Bednarkiem – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Marcinowice.

/MDvR, FOTO: archiwum, UG Marcinowice/

Poprzedni artykułPrzebudowa Tenisowej. Jest śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przez świdnickich urzędników
Następny artykułPo strzelnicy… będzie biegane!