Strona główna Wydarzenia Strzegom Zagrali dla 5-letniego Igora

Zagrali dla 5-letniego Igora [FOTO]

0

Występy lokalnych artystów i sportowców, parada motocykli, licytacje, słodki poczęstunek z kawiarenki, a także moc atrakcji dla najmłodszych. W hali sportowej strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowany został charytatywny koncert „Krok po kroku z Igorkiem Turoniem”, którego celem było wsparcie zbiórki funduszy na leczenie i rehabilitację 5-letniego mieszkańca Strzegomia.

Igor urodził się w styczniu 2019 roku jako skrajny wcześniak w 27 tygodniu ciąży. Stoczył ciężką walkę o życie, którą wygrał. Niestety w trakcie porodu doszło do niedotlenienia a dobę po narodzinach doszło do wylewu dokomorowego. W jego następstwie stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce. W drugim roku życia doszła kolejna diagnoza padaczka, a także kamica nerkowa. Darowiznę na rzecz Igora można przekazać za pośrednictwem strony Fundacji, której chłopiec jest podopiecznym, a także poprzez serwis zrzutka.pl.

Strzegomska społeczność postanowiła wspomóc zbiórkę organizując charytatywny koncert. – Spotkaliśmy się po to, żeby pomóc Igorkowi Turoniowi. Jest to pięcioletni chłopiec z porażeniem mózgowym, dla którego zbieramy dzisiaj pieniążki potrzebne na rehabilitację, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wizyty lekarskie, które niestety są bardzo drogie i przewyższają budżet rodziny – wyjaśniała Joanna Lenc, jedna z organizatorek wydarzenia.

/mn/

Poprzedni artykułKoncertowanie, stoiska edukacyjne i bigos. Świętowali 100-lecie Lasów Państwowych i walczyli o Kryształowy Róg [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZbliża się egzamin ósmoklasisty. Ilu zdających w powiecie? Jaki język obcy wybierali najczęściej?