Strona główna 0_Slider Awanturnik z nożem, nieletni na dachu, zagubione kaczki. Interwencje straży miejskiej

Awanturnik z nożem, nieletni na dachu, zagubione kaczki. Interwencje straży miejskiej

0

Od 3 do 9 maja 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 170 interwencji ze zgłoszeń mieszkańców i monitoringu. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

3 maja 2024 roku o godz. 1.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który trzymając duży nóż w ręku głośno wykrzykiwał jakieś słowa przy jednym z budynków przy ulicy 1 Maja. Na miejsce zadysponowano patrol straży miejskiej oraz Policji. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja.

3 maja 2024 roku o godz. 14.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące małych kaczek przebywających przy targowisku na ulicy Wałbrzyskiej. Ich matka prawdopodobnie została spłoszona i odleciała. W związku z faktem, że przez dłuższy czas ptak nie wracał do pisklaków na miejsce wezwano pracownika schroniska dla zwierząt, który odłowił gromadkę kaczek. Trafiły one do schroniska, jednak niewykluczone, że uda się je połączyć z matką.

3 maja 2024 roku o godz. 17.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny który na ulicy Wewnętrznej załatwił potrzebę fizjologiczną. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny naszej jednostki. Sprawca za swe zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

6 maja 2024 roku o godz. 15.50 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez mężczyznę siedzącego na jednej z ławek w Rynku. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę, który wielokrotne naruszał porządek prawny. Tym razem za swe zachowanie odpowie przed sądem.

6 maja 2024 roku o godz. 17.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące grupy nieletnich przebywających na dachu jednego z budynków przy ulicy Riedla. Skierowany na miejsce patrol nie zastał na dachu nikogo jednak stwierdzono, że wyjście na dach nie jest zabezpieczone o czym powiadomiono zarządcę nakazując stosowne zabezpieczenie tego miejsca.

6 maja 2024 roku o godz. 20.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na skwerze przy ulicy Marii Konopnickiej. Na miejscu strażnicy zastali bezdomnego, który oświadczył, że dostał ze swej gminy skierowanie do schroniska dla bezdomnych w Świdnicy, jednak nie odpowiadają mu tam warunki zakwaterowania i wyżywienie. Mężczyzna opuścił miejsce interwencji, jednak na pewno nie była to ostatnia interwencja w stosunku do tej osoby.

7 maja 2024 roku o godz. 10.45 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu zastano znanego bezdomnego, wielokrotnie karanego za naruszanie prawa (zazwyczaj w stanie po spożyciu alkoholu). Tym razem również za swe zachowanie odpowie przed sądem.

8 maja 2024 roku o godz. 23.13 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce przystanku komunikacji publicznej w rejonie Placu Wolności. Strażnicy na miejscu zastali doskonale znanego bezdomnego, który dodatkowo zanieczyścił ławkę na której leżał. Za swe zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Po zakończeniu interwencji opuścił on miejsce zdarzenia odmawiając przyjęcia jakiejkolwiek pomocy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Ósemka” i „czwórka” z tytułami mistrzowskimi [FOTO/WYNIKI]
Następny artykułNocna kraksa na skrzyżowaniu Zamenhofa z Sikorskiego [FOTO]