Strona główna 0_Slider Antyaborcyjne banery przy strzegomskiej bazylice. Proboszcz nakazał ich ściągnięcie

Antyaborcyjne banery przy strzegomskiej bazylice. Proboszcz nakazał ich ściągnięcie

0

Przy strzegomskiej bazylice mniejszej rozstawione zostały antyaborcyjne banery prezentujące m.in. zdjęcia zakrwawionych płodów – informuje „Gazeta Wyborcza”. Interweniował proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, który nakazał usunięcie plakatów.

Jak opisuje „Gazeta Wyborcza”, na początku maja przy strzegomskiej bazylice stanęło kilka banerów, na których można było zobaczyć hasła odnoszące się do aborcji i eutanazji, zdjęcia martwych płodów podpisanych hasłem „Aborcja. Nie pozwól by dzieci niszczyły ci karierę”, a także zdjęcie Hitlera z podpisem „Hitler zaczął zabijanie od chorych. Dzisiaj niektórzy go naśladują”. W sprawie pojawienia się wystawy przed świątynią postanowili interweniować mieszkańcy, w tym ci posyłający dzieci do I komunii. Antyaborcyjne plakaty rozstały rozstawione przez podwarszawską Fundację Pro – Prawo do życia.

O komentarz do sytuacji poprosiliśmy rzecznika prasowego Świdnickiej Kurii Biskupiej. – Przedstawiciele Fundacji Pro, która jest właścicielem antyaborcyjnej wystawy, zwrócili się do proboszcza parafii świętych apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu z propozycją jej prezentacji. Ten zgadzając się poprosił o telefon w celu ustalenia daty instalacji. Okazało się jednak, że właściciele wystawy przyjechali rozłożyć banery pod nieobecność proboszcza. Po powrocie z wyjazdu proboszcz zdecydował się na zakończenie prezentacji jeszcze przed rozpoczęciem bezpośrednich przygotowań do uroczystości I Komunii Świętej, która ma się odbyć na początku czerwca – informuje ks. Przemysław Pojasek.

/Gazeta Wyborcza, opr. mn/

zdjęcie ilustracyjne: fotografia wystawy nadesłana przez czytelnika portalu Swidnica24.pl,
bazylika mniejsza w Strzegomiu – fot. Świdnicka Kuria Biskupia

Poprzedni artykułPrzed nami kolejny w tym roku Jarmark Produktów Lokalnych
Następny artykułNiezwykły spektakl na nocnym niebie. Zobacz zdjęcia zorzy polarnej wykonane przez naszych czytelników