Strona główna 0_Slider 79. rocznica zakończenia II wojny światowej. Znicze i kwiaty w Świdnicy

79. rocznica zakończenia II wojny światowej. Znicze i kwiaty w Świdnicy [FOTO/VIDEO]

0

W 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, władze Świdnicy i powiatu świdnickiego, a także harcerze, samorządowcy i działacze różnych ugrupowań, wzięli udział w uroczystościach na cmentarz przy ul. Słowiańskiej oraz pod Pomnikiem Zwycięstwa na placu Grunwaldzkim.

To wyjątkowe miejsce, gdzie można oddać cześć Polakom, którzy ginęli w różnych okresach historycznych. Warto zatrzymać się tutaj nie tylko w tak szczególny dzień jak dzisiaj, ale także zapalić znicz idąc w odwiedziny na groby bliskich  – zachęcał  hm. Piotr Pamuła ze świdnickiego Hufca ZHP podczas miejsko-powiatowych uroczystości, które rozpoczęły się przed południem na cmentarzu przy ulicy Słowiańskiej. Po zapaleniu znicza w Miejscu Pamięci uczestnicy wydarzenia przenieśli się na plac Grunwaldzki.

W hołdzie wszystkim poległym pod Pomnikiem Zwycięstwa kwiaty złożyli złożyli samorządowcy, przedstawiciele związków kombatanckich, świdniccy harcerze, przedstawiciele służb mundurowych.

 

/asz/mn/

Poprzedni artykuł„(Nie)samodzielna reklama”. Nowa wystawa uczniów świdnickiego Ekonomika
Następny artykułŚwiebodzicki samorząd zainaugurował nową kadencję. Burmistrz i radni złożyli ślubowanie [FOTO]