Strona główna 0_Slider Z dnia na dzień stracili dach nad głową. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców...

Z dnia na dzień stracili dach nad głową. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Łażan

0

Wszyscy przeżyli, ale czeka ich ogrom pracy przy odbudowie zniszczonego podczas pożaru domu. Mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Łażanach potrzebują wsparcia. W celu wsparcia pogorzelców uruchomiona została zbiórka, do wsparcia której zachęcają członkowie lokalnej społeczności.

fot. OSP Pastuchów

Przypomnijmy, do pożaru budynku wielorodzinnego doszło w nocy z 30 na 31 marca przy ulicy Wrocławskiej w Łażanach (gm. Żarów). Na miejsce skierowano 11 zastępów straży pożarnej, które przez ponad cztery godziny walczyły z ogniem. – W wyniku pożaru w zasadzie cały dach uległ spaleniu. Przed naszym przybyciem cztery osoby ewakuowały się z budynku. Mieszkańcy prawdopodobnie nie będą mogli wrócić w najbliższym czasie do budynku z uwagi na duże zniszczenia – mówił mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Żaden z mieszkańców nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

W wyniku pożaru budynek nie nadaje się do użytku i mieszkańcy z dnia na dzień stracili dach nad głową. W celu wsparcia pogorzelców sołtys Armand Toporowski, Rada Sołecka i Stowarzyszenie Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś” założyli zbiórkę publiczną (nr 2024/1490/OR). Zebrane środki będą przeznaczone na odbudowę spalonego dachu i stropu, naprawę kominów, instalacji wewnętrznych budynku. Po zbiórce środki będą przekazane na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Wrocławskiej 6-6a w Łażanach, 58-130 Żarów, która będzie wykonawcą remontu.

Aby pomóc poszkodowanym rodzinom można wpłacać środki na nr konta Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”: 65 1090 2369 0000 0001 1634 0846 z dopiskiem POGORZELCY. Poszkodowani mieszkańcy potrzebują naszej pomocy. Każdy z nas może pomóc naszym mieszkańcom i dorzucić swoją cegiełkę na odbudowę dachu. Wasze dobre serce dodadzą wiatru w żagle poszkodowanym. Warto pomagać – dobro wraca ze zdwojoną siłą – podkreślają lokalni samorządowcy.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułOdzież termoaktywna dla mężczyzn – jak wybrać najlepszą na trening?
Następny artykułPrzedszkolaki nagrodzone za teatralne występy. Wręczono też mnóstwo wyróżnień [FOTO]