Strona główna 0_Slider Wygrywamy z ekipą Doroty Świeniewicz i triumfujemy w całych zawodach!

Wygrywamy z ekipą Doroty Świeniewicz i triumfujemy w całych zawodach! [FOTO]

0

Fantastycznie podczas całego turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski w kategorii młodziczek spisały się siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Po sobotnich zwycięstwach nad ekipami z Poznania i Kluczborka, dziś zmierzyliśmy się w starciu o pierwszą lokatę w turnieju z drużyną Sparty Warszawa dowodzoną przez naszą znakomitą wychowankę Dorotę Świeniewicz.

Po sobotnich zmaganiach wszystko było jasne. Z awansu do półfinału mistrzostw Polski mogły cieszyć się już młodziczki Sparty Warszawa i Polonii Świdnica, które wygrały po dwa spotkania, zarówno z Jedynką Kluczbork, jak i Energetykiem Poznań. W niedzielę w hali przy ulicy Pionierów (Park Centralny) doszło do bojów odpowiednio o trzecie, jak i pierwsze miejsce w turnieju ćwierćfinałowym. W pierwszym pojedynku lepsze okazały się reprezentantki Energetyka Poznań, pokonując 2″:0 w setach Jedynkę Kluczbork. Po nich do walki przystąpiły gospodynie i MUKS Sparta Warszawa trenerki Doroty Świeniewicz. Pierwsza odsłona należała do rywalek, lecz dwie następne do biało-zielonych, które wygrały mecz i triumfowały w całej imprezie ćwierćfinałowej mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. W kolejnym tygodniu nastąpi losowanie grup półfinałowych krajowego czempionatu i wybór gospodarzy. Być może siatkarki znów zagoszczą w Świdnicy.

Wyniki całego turnieju:

Sobota:
MKS Polonia Świdnica – ENEA Energetyk Poznań 2:1 (13:25, 25:10, 15:10)
UKS Jedynka Kluczbork – MUKS Sparta Warszawa 0:2 (19:25, 11:25)
ENEA Energetyk Poznań – MUKS Sparta Warszawa 0:2 (16:25, 18:25)
MKS Polonia Świdnica – UKS Jedynka Kluczbork 2:0 (25:13, 25:19)

Niedziela:
UKS Jedynka Kluczbork – ENEA Energetyk Poznań 0:2 (11:25, 20:25)
MUKS Sparta Warszawa – MKS Polonia Świdnica 1:2 (25:18, 16:25, 10:15)

Skład zwycięskiego zespołu MKS-u Polonia Świdnica: Lena Jasińska, Julia Rokicka, Lena Dąbrzalska, Amelia Chmielewska, Zosia Chodorowska, Natalia Skrzesińska, Hania Lipińska, Zuzanna Madziara, Maja Długołęcka, Zuzia Matuszak, Michalina Kozak, Inez Chmielewska, Maja Kaczmarczyk, Marta Romaniecka. Trenerzy: Michał Tomiałowicz i Kamil Nowak.

/MDvR, FOTO: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek
Następny artykułWybory samorządowe 2024. Uda się pobić frekwencyjny wynik sprzed pięciu lat?