Strona główna Wydarzenia Świdnica Wodociągowcy wkroczyli na Kanonierską. W poniedziałek mieszkańcy tej ulicy będą bez wody

Wodociągowcy wkroczyli na Kanonierską. W poniedziałek mieszkańcy tej ulicy będą bez wody

0

Na początku kwietnia rozpoczęła się przebudowa gruntowego fragmentu ulicy Kanonierskiej. Prace prowadzić tam będą również pracownicy Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którzy informują o planowanym na 15 kwietnia kilkugodzinnym wstrzymaniu dostaw wody.

Rozpoczęliśmy prace przy naszych instalacjach podziemnych na budowanym nowym odcinku ul. Kanonierskiej. W poniedziałek, 15 kwietnia w godzinach 8-12 będziemy zmuszeni zamknąć fragment wodociągu, co skutkować będzie brakiem wody na całej ulicy – przekazano w komunikacie świdnickiej spółki wodociągowej.

Realizację drogowej części inwestycji, obejmującej przebudowę fragmentu ulicy Kanonierskiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do ulicy Esperantystów, zajmuje się przedsiębiorstwo DROG-ZIEM ze Stanowic. – Przewiduje się zmianę nawierzchni jezdni na asfaltową, budowę ciągu pieszo-rowerowego po stronie ogrodów działkowych, chodnika po stronie budynków, energooszczędnego oświetlenia ulicznego, kolektora deszczowego, kanału technologicznego oraz miejsc do parkowania w postaci zatoki – wyliczała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu. Koszt tego zadania to blisko 1 mln 587 tys. złotych, z czego 70% pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

/ŚPWiK, opr. mn/

Poprzedni artykułRękodzielnicy i lokalni twórcy znów zaprezentują swój talent. Odliczają do VI Targów Talentów, Twórczości i Rękodzieła
Następny artykułPowalczą o Kryształowy Róg. Będzie też plenerowy występ i przemarsz dookoła Rynku