Strona główna 0_Slider W Świdnicy rusza akcja bezpłatnego czipowania psów i kotów

W Świdnicy rusza akcja bezpłatnego czipowania psów i kotów

0

Jak ważne jest to mikroskopijne urządzenie przekonali się własciciele tych zwierząt, które uciekły podczas spacerów lub przypadiem wymknęły się z domu. Zapisane elektronicznie dane pozwalają odnaleźć pupila i zaoszczedzić mu stresu, związanego chocby z prebywaniem w schronisku. Fundacja Mam Pomysł, która jest operatorem świdnickiego Schroniska dla bezdomnych zwierąt zaprasza do skorzystania z okazji bezpłatnego zaczipowania psów i kotów. Start akcji przypada na Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt.

– Czipowanie ułatwia szybkie odnalezienie zwierzęcia w razie zagubienia. Dzięki rejestracji w bazie, po odczytaniu numeru mikrotranspondera specjalnym czytnikiem, schroniska, czy lekarze weterynarii mogą niezwłocznie powiadomić właściciela o odnalezieniu pupila. Zapobiegamy cierpieniu, czy utracie życia przez błąkające się zwierzę. Ograniczamy bezdomność zwierząt. Zwierzęta zarejestrowane są w międzynarodowej bazie i otrzymują swoją tożsamość, a także przypisanego im opiekuna. Otwiera to szansę zapewnienia ochrony zwierzętom, poszukiwania sprawców przestępstw wobec zwierząt. Zapobiegamy kradzieżom. Rejestracja pupila w bazie uniemożliwia przywłaszczenie psa/kota. Umożliwiamy pupilowi podróż za granicę. Oznakowanie mikroczipem uprawnia właścicieli do wyrobienia zwierzęciu paszportu, dokumentu niezbędnego w podróży poza granice naszego kraju – zalety wylicza organizator, Fundacja Mam Pomysł.

Właściciele psów i kotów z miasta Świdnica mogą zapisać swoje zwierzęta na akcję poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 790 241 451. Przedstawiciel fundacji skontaktuje się, wyznaczając termin wizyty. Kolejnym krokiem jest przybycie do Gabinetu Weterynaryjnego LISEK, zlokalizowanym przy ul. Pogodnej 3, 58-100 Świdnica (schronisko), następnie uzupełnienie formularza umożliwiającego nam dokonanie czipowania i rejestracji w bazie.

Akcja startuje dzisiaj i potrwa do wyczerpania środków.

/red./

Poprzedni artykułAgregaty malarskie – profesjonalne urządzenia do malowania
Następny artykułOdkryj Apple TV 4K w sklepie Apple Premium Reseller