Strona główna Sport Siatkówka Świdniczanki rozpoczynają u siebie walkę o półfinał Mistrzostw Polski. Zawita do nas...

Świdniczanki rozpoczynają u siebie walkę o półfinał Mistrzostw Polski. Zawita do nas nawet Dorota Świeniewicz! [HARMONOGRAM]

0

Przed nami jeden z turniejów ćwierćfinałowych siatkarskich Mistrzostw Polski 2023/2024 w kategorii młodziczek. Zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica trenera Michała Tomiałowicza zaszły już bardzo daleko, ale chcą wykonać kolejny krok. Turniej odbędzie się w Świdnicy, szykuje się fantastyczne granie w bardzo mocnej obsadzie. W hali przy ulicy Pionierów oprócz biało-zielonych swoje umiejętności zaprezentują młode siatkarki z Kluczborka, Poznania i Warszawy. Trenerką tych ostatnich jest nasza znakomita wychowanka – Dorota Świeniewicz!

Nasze zawodniczki jak burza przeszły zmagania w ramach Mistrzostw Dolnego Śląska, a ostatnio okazały się najlepsze podczas turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski. W hali przy ulicy Pionierów (Park Centralny) w pokonanym polu pozostawiliśmy drużyny z Olesna, Dąbrowy Górniczej i Łodzi. Teraz czas na turniej ćwierćfinałowy, który odbędzie się także w hali przy ulicy Pionierów w Świdnicy. W zmaganiach rozgrywanych systemem każdym z każdym wezmą udział zawodniczki MKS-u Polonia Świdnica, Energetyka Poznań, Jedynki Kluczbork i dowodzonej przez Dorotę Świeniewicz MUKS Sparty Warszawa.

Harmonogram turnieju:

Sobota, 6 kwietnia:

10.00: MKS Polonia Świdnica – Energetyk Poznań

40 minut po zakończeniu I meczu: MUKS Sparta Warszawa – Jedynka Kluczbork

16.30: MUKS Sparta Warszawa – Energetyk Poznań

40 minut po zakończeniu III meczu: MKS Polonia Świdnica – Jedynka Kluczbork

Niedziela, 7 kwietnia:

10.00: Energetyk Poznań – Jedynka Kluczbork

40 minut po zakończeniu V meczu: MKS Polonia Świdnica – MUKS Sparta Warszawa

/MDvR/

Poprzedni artykułKurs kwalifikacyjny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych – co warto o nim wiedzieć?
Następny artykułByły PRL-owski prezydent Świdnicy represjonował świdniczan. Wciąż ma wpływ na miasto