Strona główna Artykuł sponsorowany Kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych – co warto o nim...

Kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych – co warto o nim wiedzieć?

0

Czy wiesz, że wiele szkół poszukuje aktualnie nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych? To stanowisko, na którym sprawdzi się każda osoba, która ma wiedzę i umiejętności w konkretnym zawodzie (ewentualnie w danej branży) oraz może pochwalić się cechami pożądanymi u pedagogów – empatią, życzliwością, sumiennością czy otwartością. Jeśli sądzisz, że nadajesz się na stanowisko nauczyciela teoretycznych przedmiotów zawodowych, to zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat kursu kwalifikacyjnego.

Podstawowe informacje o kursie kwalifikacyjnym

Kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych powstał po to, aby przekazać słuchaczom wiedzę z zakresu dydaktyki ogólnej, psychologii i pedagogiki. Aby móc się na niego zapisać, kursant powinien mieć:

  • przygotowanie pedagogiczne,
  • wykształcenie wyższe (istnieje możliwość warunkowego przystąpienia do kursu, jeśli jesteś właśnie w trakcie studiów).

Co istotne, jeśli aktualnie pracujesz na pełny etat i możesz mieć problem z pogodzeniem udziału w szkoleniu z obowiązkami zawodowymi lub prywatnymi, to warto rozważyć udział w kursie pedagogicznym prowadzonym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dzięki temu zyskasz możliwość przerabiania materiałów w dogodnym dla siebie tempie.

Kurs dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych pod lupą

Warto podkreślić, że chociaż kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych zapewnia kompleksowe przygotowanie merytoryczne, to na tym jednak nauka kursantów się nie kończy. Każdy słuchacz musi przerobić 270 godzin teorii oraz zrealizować aż 150 godzin praktyk, aby w odpowiedni sposób przygotować się do pracy z młodzieżą.

Sam program kursu kwalifikacyjnego dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki. Znajdziesz w nim 8 modułów, z czego każdy z nich obejmuje szczegółowe tematy. Poniżej przedstawiamy przykładowe zagadnienia z każdego działu.

  • Pedagogika ogólna: emisja głosu; planowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej.
  • Psychologia ogólna: teorie rozwoju człowieka; ludzki umysł w ujęciu psychologicznym.
  • Dydaktyka ogólna: kształcenie a nauczanie; dydaktyka jako subdyscyplina pedagogiczna.
  • Socjologia i pedagogika społeczna: geneza i rozwój pedagogiki społecznej; marginalizacja i wykluczenie.
  • Warsztat pracy terapeuty: teorie wychowania na przestrzeni lat; warunki skutecznego wychowania.
  • Diagnostyka i badania pedagogiczne: metody i techniki badań społecznych; podstawy diagnozy psychopedagogicznej i profilaktyki pedagogicznej.
  • Historia wychowania: omówienie różnych epok, w tym starożytności, baroku czy współczesności.
  • Etyka i filozoficzne koncepcje człowieka: człowiek w perspektywie przemian kulturowo-cywilizacyjnych; aksjologiczny charakter bytu ludzkiego.

Kompletny program kursu pedagogicznego znajdziesz na tej stronie: https://epedagog.edu.pl/oferta/kursy/kurs-kwalifikacyjny-pedagogiczny-dla-nauczycieli-teoretycznych-przedmiotow-zawodowych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMiasto płaci za dewelopera. Firma wykiwała samorząd? Jest niewypłacalna
Następny artykułŚwidniczanki rozpoczynają u siebie walkę o półfinał Mistrzostw Polski. Zawita do nas nawet Dorota Świeniewicz! [HARMONOGRAM]