Strona główna Sport Jeździectwo Start sezonu w olimpijskiej obsadzie

Start sezonu w olimpijskiej obsadzie

0

Niemal 320 koni, zawodnicy z 19 krajów oraz topowe sportowe nazwiska – już w czwartek rusza pierwsza w tym roku międzynarodowa rywalizacja w WKKW w Polsce.

Na arenach hipodromu w Morawie rywalizować będą m.in.: Szwedka Sara Algotsson Ostholt – wicemistrzyni olimpijska, Niemka Sandra Auffarth – brązowa medalistka olimpijska i mistrzyni świata oraz multimedalista Andrew Hoy z Australii – sześciokrotny medalista olimpijski. Wśród polskich reprezentantów zobaczymy choćby aktualną mistrzynię i wicemistrza Polski Julię Gillmaier i Pawła Warszawskiego.

Zawodnicy zmierzą się w czterech konkursach międzynarodowych w krótkim formacie od poziomu jednej do czterech gwiazdek oraz w trzech konkursach krajowych. Pierwsze próby ujeżdżenia startują już w czwartek. W sobotę rozegrane zostaną skoki i cross konkursów krajowych, a w niedzielę cross konkursów międzynarodowych.

Będzie to pierwsza seria zawodów Strzegom Spring Open, druga odbędzie się w terminie od 18 do 21 kwietnia. Wstęp na zawody i parking są bezpłatne.

/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/

Poprzedni artykułSekretarz miasta i pracownicy magistratu zaangażowani w kampanię komitetu prezydentki. Sprawa w prokuraturze
Następny artykułŚwidnicki piłkarz z powołaniem do kadry DZPN!