Strona główna Sport Jeździectwo Sportowy sezon WKKW w Polsce nabiera tempa

Sportowy sezon WKKW w Polsce nabiera tempa

0

335 koni w barwach 24 krajów, 10 konkursów i cztery dni jeździeckich emocji… Już w ten czwartek rusza druga tura zawodów Strzegom Spring Open w konkurencji WKKW.

Na strzegomskich arenach rywalizować będą m.in. multimedalista Andrew Hoy z Australii – sześciokrotny medalista olimpijski, Niemiec Dirk Schrade – drużynowy mistrz olimpijski, a także Holendrzy Merel Blom-Hulsman, Elaine Pen oraz Tim Lips – drużynowi, brązowi medaliści Światowych Igrzysk Jeździeckich. Na listach startowych nie zabraknie również reprezentantów Polski, w tym zeszłorocznych medalistów mistrzostw Polski: Julii Gillmaier, Pawła Warszawskiego i Mateusza Kiempy.

Zawodnicy rywalizować będą w siedmiu konkursach międzynarodowych w obu formatach od poziomu dwóch do czterech gwiazdek, klasie Intro oraz w trzech konkursach krajowych. Zawody ruszają w czwartek, 18 kwietnia. W ciągu pierwszych dwóch dni jeźdźcy i amazonki zaprezentują się na czworoboku podczas próby ujeżdżenia, a w sobotę i niedzielę zmierzą się na crossie i w skokach przez przeszkody. Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne.

/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/

Poprzedni artykułUratowali ponad 2800 płazów przed śmiercią pod kołami samochodów [FOTO]
Następny artykułKamil na studia do Krakowa, Marcelina w podróż do Gruzji. Sukcesy świdnickich licealistów