Strona główna Wydarzenia Świdnica Kamil na studia do Krakowa, Marcelina w podróż do Gruzji. Sukcesy świdnickich...

Kamil na studia do Krakowa, Marcelina w podróż do Gruzji. Sukcesy świdnickich licealistów

0

Uczniowie świdnickiego Banacha po raz kolejny udowodnili, że ich zainteresowania nie znają ograniczeń, a talent i pracowitość prowadzą wprost do sukcesu. Uczniowie II LO w Świdnicy tryumfowali w olimpiadzie matematycznej i wiedzy o Gruzji.

Kamil Kałużny znalazł się wśród najlepszych dziesiątce laureatów Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Uzyskał w ten sposób tytuł Laureata I stopnia otrzymując tym samym możliwość studiowania w Krakowie na każdym kierunku tej technicznej, jednej z najlepszych uczelni w Polsce. W finale, który odbył się 24 marca 2024 roku w Krakowie zdobył 98 punktów na 100 możliwych do uzyskania.Do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem Agnieszki Grymek.

Marcelina Wójcik wygrała wyjazd do Gruzji. 11 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał VI edycji Konkursu „Gruzja – fascynująca podróż”. II Liceum Ogólnokształcące reprezentowało troje uczniów: Marcelina Wójcik z klasy 2a, Hanna Bednarska z klasy 2b oraz Andrzej Mitranka z klasy 1e. Tegoroczną laureatką konkursu została Marcelina Wójcik, która w ramach nagrody głównej weźmie udział w kilkudniowej wycieczce do Gruzji. Hanna i Andrzej uzyskali tytuły finalisty konkursu. Opiekunką, pomagającą w przygotowaniu do konkursu była Jolanta Skarzyńska. Konkurs jest organizowany w ramach współpracy Dolnego Śląska z Adżarską Republiką Autonomiczną.

/Informacja II LO w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułFakty, a nie obietnice w gminie Świdnica
Następny artykułLali trujące ścieki do kanalizacji. Są pierwsze zarzuty w sprawie jaworzyńskiego zakładu „Zebra”