Strona główna 112 Słono zapłacili za zbyt szybką jazdę

Słono zapłacili za zbyt szybką jazdę

0

Wysokie mandaty i sporo punktów karnych trafiło do dwóch kierowców, którzy po drogach powiatu świdnickiego jechali z prędkością ponad 100 km/h, nie zważając na ograniczenia.

29 marca 2024 roku na terenie Świdnicy policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Około godziny 19.00 mundurowi zatrzymali jadącego w kierunku miejscowości Pszenno 40-letniego kierującego samochodem osobowym marki Ford, który jechał z prędkością 108 km/h. Sprawca tego wykroczenia drogowego przekroczył prędkość, aż o 58 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

1 kwietnia, również na terenie Świdnicy, policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 23-latek kierując samochodem osobowym marki Volvo jechał z prędkością 112 km/h. Sprawca tego wykroczenia drogowego przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Na miejscu ukarany został mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 14 punktów karnych.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułPowojenna historia regionu w powieści „Przystanek”. Wkrótce spotkanie z autorką Moniką Bisek-Grąz w Świdnicy
Następny artykułWyjątkowe prezenty komunijne dla chłopca i dziewczynki