Strona główna 112 Przejęli nielegalne płyny do e-papierosów

Przejęli nielegalne płyny do e-papierosów [FOTO]

0

Funkcjonariusze dolnośląskiej skarbówki przejęli 4 tys. płynów służących do napełniania e-papierosów (tzw. e-liquidów) bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne wyroby wykryto na stoiskach handlowych w Świdnicy i Jaworze. Gdyby nielegalne wyroby trafiły do sprzedaży, straty budżetu państwa wyniosłyby blisko 86 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu podczas kontroli prawidłowości oznakowania płynów do e-papierosów sprzedawanych na stoiskach handlowych wykryli 4 tys. nielegalnych płynów do e-papierosów. Część płynów nie posiadała na etykietach składu oraz jakichkolwiek oznaczeń handlowych. Zatrzymany towar został zajęty do postępowania karno-skarbowego i zostanie poddany badaniom laboratoryjnym na zawartość substancji niedozwolonych w płynach do e-papierosów – informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

W obrocie handlowym nie mogą występować płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie bez znaków akcyzy. Przy legalnych wyrobach przeznaczonych do użycia w e-papierosach cały proces produkcji, skład i jakość – są kontrolowane przez odpowiednie służby. Nielegalne wyroby do e-papierosów nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje. Zagrażają naszemu zdrowiu i życiu – przypomina Rzeźnicka-Gniadek.

/KAS Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułOsiedle Zawiszów: Uratowana kacza rodzina [VIDEO]
Następny artykułCzterysta ofert na XXXI Targach Pracy. „Dajemy wędkę osobom poszukującym zatrudnienia” [FOTO]