Strona główna 0_Slider Ostatnie starcie przed drugą turą. Debata kandydatów na prezydenta Świdnicy już w...

Ostatnie starcie przed drugą turą. Debata kandydatów na prezydenta Świdnicy już w czwartek

0

Jakie mają plany dla Świdnicy na najbliższe 5 lat? Na co chcą wydać pieniądze świdnickich podatników i zbliżające się duże dotacje z funduszy europejskich? Czy potrafią dostrzec i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców? Już w najbliższy czwartek, 18 kwietnia ubiegająca się o reelekcję polityczka Nowej Lewicy Beata Moskal-Słaniewska (startuje z własnego komitetu KWW Beaty-Moskal-Słaniewskiej) i dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, działacz Platformy Obywatelskiej Jan Dzięcielski zmierzą się w debacie na żywo. Debatę organizuje Swidnica24.pl przy współpracy Gazety Wyborczej.

To druga debata, organizowana przez dwie niezależne redakcje. Zaproszenie do udziału w pierwszej, przeprowadzonej 3 kwietnia przed I turą wyborów samorządowych, wzięło udział troje kandydatów na prezydenta Świdnicy. Na zaproszenie żadnej odpowiedzi nie dała Beata Moskal-Słaniewska.

Głosowanie 7 kwietnia nie przyniosło rozstrzygnięcia. 21 kwietnia wyborcy zdecydują, czy urząd prezydenta Świdnicy powierzyć Janowi Dzięcielskiemu czy Beacie Moskal-Słaniewskiej. Do kandydatów wystosowaliśmy zaproszenie do udziału w relacjonowanej na żywo debacie, którą Swidnica24.pl wspólnie z Gazetą Wyborczą planowała przeprowadzić 19 kwietnia w auli przy ul Pionierów Ziemi Świdnickiej 30 przy udziale publiczności. Po negocjacjach ze sztabem wyborczym Beaty Moskal-Słaniewskiej ustalono, że debata bez udziału publiczności odbędzie się 18 kwietnia w sali konferencyjnej Centrum Organizacji Pozarządowych w Rynku 39/40 (salę na zasadach komercyjnych wynajął portal Swidnica24.pl).

Kandydaci na urząd prezydenta Świdnicy zmierzą się z pytaniami przygotowanymi przez organizatorów oraz pytaniami czytelników. Będą mieli także możliwość zadania pytań wzajemnych oraz przedstawienia swoich planów dla Świdnicy w wolnej wypowiedzi.

Relacja na żywo rozpocznie się 18 kwietnia o godzinie 18.30. Debatę poprowadzą Agnieszka Dobkiewicz, dziennikarka Gazety Wyborczej oraz Agnieszka Szymkiewicz, redaktorka naczelna Swidnica24.pl. Debata będzie transmitowana na kanale Youtube Swidnica24.pl i będzie ją można obejrzeć także w portalu Swidnica24.pl, na stronie Gazety Wyborczej i FB Swidnica24.pl.

Relację na żywo będzie można obejrzeć pod linkiem:

/red./

Poprzedni artykułLali trujące ścieki do kanalizacji. Są pierwsze zarzuty w sprawie jaworzyńskiego zakładu „Zebra”
Następny artykułPożar na terenie świdnickiego zakładu Comfort. Ewakuowano pracowników [FOTO][Aktualizacja]