Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Na kogo postawili mieszkańcy gminy Świdnica, Strzegomia i Świebodzic?

Na kogo postawili mieszkańcy gminy Świdnica, Strzegomia i Świebodzic? [WYNIKI NIEOFICJALNE]

0

Obok Świdnicy gmina Świdnica, Świebodzice i Strzegom to miejsca, gdzie potrzebna była dogrywka przy wyborze wójta i burmistrzów. Jak decydowali mieszkańcy? Pierwsze nieoficjalne wyniki.

Gmina Świdnica

W gminie Świdnica urzędująca wójt Teresa Mazurek zrezygnowała z walki o kolejną kadencję na stanowisku włodarza gminy. Do wyścigu o objęcie jej urzędu stanęło pięcioro kandydatów, jednak 7 kwietnia żaden z nich nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. W II turze mieszkańcy gminy będą wybierać między dwójką kandydatów: obecnym wicewójtem Bartłomiejem Strózikiem, który w pierwszym głosowaniu uzyskał 41,78% głosów, oraz Justyną Sara-Hryncyszyn, którą poparło 24,49% wyborców.

Z nieoficjalnych danych wynika, że przewagę ma Bartłomiej Strózik, który zdobył ponad 63% poparcia.

Świebodzice

Wyborczego rozstrzygnięcia w pierwszej turze nie było też w Świebodzicach. Najwięcej głosów 7 kwietnia zdobył ubiegający się o reelekcję Paweł Ozga – 3239 (38,68%), drugi wynik osiągnął Krystian Wołoszyn – 2157 głosów (25,76%).

Z nieoficjalnych danych wynika, że przewagę ma Paweł Ozga.

Strzegom

Dotychczas rządzący gminą Strzegom burmistrz Zbigniew Suchyta otrzymał 4495 głosów (42,92%) i to nie wystarczyło na wygraną podczas głosowania 7 kwietnia. W II turze zmierzy się z Krzysztofem Kalinowskim (2 833 głosy, tj. 27,68%). Obaj kandydaci startowali z własnych komitetów.

W Strzegomiu sensacja. Dużą przewagę zdobywa Krzysztof Kalinowski.

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników PKW.

/red./

Poprzedni artykułJak Agnieszka Chylińska została kiełbasą wyborczą
Następny artykułDzięcielski czy Moskal-Słaniewska? Jak głosowano w regionie? Wieczór wyborczy w Swidnica24.pl