Strona główna Polityka List do wiceminister Joanny Scheuring-Wielgus i polityków Nowej Lewicy

List do wiceminister Joanny Scheuring-Wielgus i polityków Nowej Lewicy

0

Publikujemy list, wystosowany 29 marca przez wydawcę portalu Swidnica24.pl do wiceminister kultury Joanny Scheuring-Wielgus z wiadomością polityków Nowej Lewicy: Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia, Krzysztofa Śmiszka, Tomasza Trela, Krzysztofa Gawkowskiego, Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, Katarzyny Kotuli i innych. Do dnia publikacji odpowiedzi nie było.

Szanowna Pani Poseł, Pani Minister,

28 marca 2024r. podczas briefingu przed świdnickim Kościołem Pokoju była Pani świadkiem, kiedy to jako wydawca lokalnego portalu informacyjnego Świdnica24.pl próbowałem zadać pytanie obecnej na spotkaniu prezydent Świdnicy: czy miasto pomoże niewielkiej parafii w pozyskaniu wkładu własnego, potrzebnego do zrealizowania dotacji przyznanej przez Ministerstwo Kultury. Nie zdążyłem zadać pytania. Nie rozmawiam ze Świdnica24.pl odparła w Pani obecności (wiceministry kultury) oraz innych dziennikarzy Beata Moskal-Słaniewska. Otrzymaliśmy po tej sytuacji wiele telefonów z komentarzami, że takie zachowanie jest oburzające i nie przystoi osobie, reprezentującej formację, która zawsze stawała w obronie wolnych mediów. Przypominam, że pani Beata Moskal-Słaniewska jest wiceprzewodniczącą władz regionalnych Województwa Dolnośląskiego Nowej Lewicy. Jest również członkinią Rady Krajowej Nowej Lewicy.

Przed samym briefingiem zapytałem Panią o jej zdanie w sprawie wydawania przez samorządy gazet oraz portali internetowych, wręczyłem też Pani list otwarty w tej sprawie skierowany do posłów na Sejm i senatorów RP.

W związku z takim zachowaniem lewicowej prezydentki Świdnicy pani Beaty Moskal-Słaniewskiej proszę o oficjalny komentarz do zaistniałej sytuacji. Czy standardem polityków Nowej Lewicy jest i ma być odmowa udzielenia odpowiedzi niezależnym mediom zanim usłyszy się pytanie?

Czy takie standardy obowiązują polityczki i polityków Nowej Lewicy?

Czy Pani zdaniem, jako wiceministry kultury traktowanie wolnych i niezależnych mediów lokalnych w sposób prezentowany przez lewicową prezydentkę miasta Świdnicy, tolerowanie ordynarnych wyzwisk i hejtu jest dobrym standardem uznawanym przez polityczki i polityków Nowej Lewicy?  Link do oświadczenia w tej sprawie https://swidnica24.pl/2024/03/oswiadczenie-wydawcy-portalu-swidnica24-pl/.

Swoje pytania kieruję również do innych członków Nowej Lewicy (wg. adresów e-mail) i proszę o komentarz do zaistniałej sytuacji.

Z poważaniem

Marek Kowalski
wydawca portalu Swidnica24.pl

Poprzedni artykułZnasz tego mężczyznę? Policja szuka wandala z miejskiego autobusu
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń