Strona główna 112 Dwóch świdniczan odpowie za posiadanie narkotyków

Dwóch świdniczan odpowie za posiadanie narkotyków

0

Kara kilku lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Świdnicy, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego świdnickiej komendy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie Świdnicy. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do komórki lokatorskiej na terenie miasta gdzie ujawnili i zabezpieczyli dwa woreczki strunowe z suszem koloru zielonego oraz plastikowy pojemnik z białymi kryształkami – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Jak ustalono, jeden z woreczków z suszem należał do 18-latka, a drugi woreczek z suszem oraz plastikowy pojemnik z białymi kryształkami do 20-latka. Susz po przebadaniu na testerze narkotykowym okazał się być marihuaną, natomiast zabezpieczona biała substancja niewiadomego pochodzenia, mogąca stanowić substancje psychotropowe, w ilości blisko 40 gramów została wysłana do badań celem potwierdzenia czy jest to narkotyk – wyjaśnia Ząbek.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 18-letni świdniczanin usłyszał zarzut posiadania narkotyków, natomiast 20-latkowi przedstawiono zarzut posiadania narkotyków oraz ich udzielania. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. 18-latkowi grozi do 3 lat pozbawiania wolności, a 20 latkowi nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułLampa sufitowa czarna- do jakich wnętrz pasuje?
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń