Strona główna Wydarzenia Świdnica Zapraszają na spacer z bezdomniakami ze schroniska dla zwierząt

Zapraszają na spacer z bezdomniakami ze schroniska dla zwierząt

0

Po raz kolejny świdnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza na niecodzienne spacery z podopiecznymi placówki przy Pogodnej 3 w Świdnicy. 16 marca psiaki wraz z wolontariuszami przejdą przez Świebodzice, a tydzień później, 23 marca, przez Świdnicę.

W najbliższą sobotę, 16 marca, o 10.00 rozpocznie się piknik dla podopiecznych schroniska na terenie Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach. O tej samej porze z z MDK do Rynku wraz z psiakami wyruszą wolontariusze. Piknik  potrwa do 13.00. Ba uczestników czekać będą domowe wypieki, zajęcia artystyczne dla najmłodszych i porady dotyczące zwierząt domowych. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka datków i darów. Można przynieść karmę bezzbożową dla psów i kotów, koce, ręczniki, środki czystości.

23 marca ze schroniska przy Pogodnej wystartuje kolejny przemarsz. – Będziesz mieć okazję zobaczyć, jakie piękne i dzielne kundelki mieszkają w schronisku w Świdnicy i czekają na adopcję, być może któryś z nich podbije Twoje serce? Chcielibyśmy Was bardzo serdecznie zaprosić na kolejny spacer świdnickiego bezdomniaka. Poprzedni spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem, więc powtarzamy wyjątkową akcję.Wyruszamy o 10:30 ze schroniska na Pogodnej 3 i idziemy w stronę rynku wzdłuż ulicy Sikorskiego. Około 12:00 docieramy do Rynku. Pieski będą spacerowały w towarzystwie naszych wolontariuszy, którym będzie można zadać wszystkie pytania dotyczące zwierząt.
Możesz do nas dołączyć i pokazać swoje wsparcie bezdomniakom. Jeśli chcesz iść z nami, zgłoś się w formularzu  i określ, w jakiej roli chcesz do nas dołączyć. Można trzymać transparent, puszkę albo po prostu towarzyszyć nam w spacerze – zachęcają organizatorzy.

/opr. red./

Poprzedni artykułWyjątkowy koncert z przesłaniem pokoju w Świdnicy. Uniwersytecki chór z Teksasu zaśpiewał razem z zespołem A Capriccio [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPonad 7500 zgłoszeń i blisko 430 mandatów. Świdnicka straż miejska podsumowała 2023 rok