Strona główna Sport Inne Wygrany dreszczowiec na parkiecie rywali!

Wygrany dreszczowiec na parkiecie rywali!

0

Bardzo dobrze w przedostatnim meczu rundy zasadniczej sezonu 2023/2024 na parkietach III ligi spisali się koszykarze Domino Polonii Świdnica. Podopieczni trenera Piotra Ciska pokonali w starciu sąsiadów z ligowej tabeli ekipę WSTK Wschowa.

Pojedynek był niesłychanie wyrównany, choć wydawało się, że jesteśmy w stanie sięgnąć po spokojniejszy triumf na terenie województwa lubuskiego. Druga kwarta była w naszym wykonaniu perfekcyjna. Wygraliśmy ją 32:17 i na przerwę schodziliśmy z trzynastopunktową zaliczką. Po zmianie stron przewaga zaczęła błyskawicznie topnieć. Przed ostatnią ćwiartką na tablicy wyników było 67:66 dla świdnickich koszykarzy. Ostatnia partia była zacięta i do samego końca rezultat był sprawą otwartą. Finalnie końcówkę lepiej rozegrali biało-zieloni, wygrywając ostatecznie 93:90. Spotkanie trzeciej z czwartą siłą ligowej tabeli było tez starciem najlepiej punktujących zawodników w tym sezonie, a mianowicie Tomasza Kosmali (Świdnica) i Maksymiliana Koniecznego (Wschowa). Indywidualnie lepszy był w tej konfrontacji zawodnik przeciwników, lecz nas cieszy to co najważniejsze, czyli wygrana drużyny!

W ostatniej serii spotkań trzeci w ligowej hierarchii koszykarze Domino Polonii Świdnica zagrają na własnym terenie z przedostatnim UKS-em SMS Karpacz. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 17 marca, start o 17.00 w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie.

WSTK Wschowa – Domino Polonia Świdnica 90:93 (24:22, 17:32, 25:13, 24:26)

WSTK: Konieczny (26), M. Krówczyński (22), J. Krówczyński (16), Kin (11), Gliński (9), Wawrzyniak (6), Lisiecki, Jurij, Litorowicz, Adamski, Krzysiek, Nietyksza.

Polonia: Ozga (21), Poradzisz (18), Kosmala (15), Słobodzian (11), Kaczmarczyk (9), Sieńko (8), Soboń (5), Rumniak (4), Cisek (2), Stokłosa.