Strona główna 0_Slider Wspólnie namierzyli śmieciarza. Pomogła Krajowa Mapa Zagrożeń

Wspólnie namierzyli śmieciarza. Pomogła Krajowa Mapa Zagrożeń

0

Zgłaszanie dzikich wysypisk na Krajowej Mapie Zagrożeń może przynieść pozytywny skutek, a przekonali się o tym mieszkańcy gminy Dobromierz. Dzięki współpracy z policją udało się namierzyć sprawcę, który niedozwolony sposób pozbył się śmieci.

fot. KPP w Świdnicy

– Dzielnicowy z Posterunku Policji w Dobromierzu sierż. szt. Łukasz Machnik sprawdzając informacje zgłoszone w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnalazł nielegalne wysypisko śmieci. Miejsce to mundurowy zlokalizował w rejonie gminy Dobromierz – relacjonuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Śmieci rozrzucone zostały przy drodze dojazdowej do jednej z miejscowości. Wśród odpadów znajdowały się rzeczy, które dały podstawę do wytypowania sprawcy. Dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie terenu służbowego sprawiły, że dzielnicowy ustalił właściciela śmieci. Funkcjonariusz złożył wizytę 35-letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, którego poinformował o jego „zgubie” . Mężczyzna był bardzo zaskoczony widokiem policjanta. Ale po zapoznaniu się z dokumentami, które ujawnił w porzuconych śmieciach dzielnicowy, 35-latek nie negował swojej winy. Za popełnione wykroczenie mężczyznę ukarano mandatem karnym, a śmieci zostały uprzątnięte – mówi rzeczniczka policji.

Każda gmina ma obowiązek wskazania mieszkańcom Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie pozostałości po porządkach czy remontach można oddać w ramach wnoszonej co miesiąc opłaty za gospodarowanie odpadami. W Dobromierzu PSZOK znajduje się przy ul. Spacerowej 3 i jest czynny w poniedziałki, czwartki, piątki w godz. od 9.00 do 15.00.

/red./

Poprzedni artykułWybierz basen do swojego ogrodu
Następny artykułChcesz przenieść numer? Sprawdź co znajdziesz w Orange na kartę!