Strona główna 112 Strzegom. Niewybuch na placu budowy

Strzegom. Niewybuch na placu budowy

0

Kolejna niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej na terenie powiatu świdnickiego. Podczas prac ziemnych prowadzonych na terenie Strzegomia został wykopany pocisk moździerzowy.

14 marca około godziny 14.30 oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Strzegomiu otrzymał informację o ujawnieniu przedmiotu przypominającego niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze z komisariatu którzy ustalili, że operator koparki w trakcie prowadzonych prac ujawnił to niebezpieczne znalezisko oraz skierowany został funkcjonariusz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali teren do czasu, gdy patrol saperski z Głogowa przejął niebezpieczne znalezisko – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem – przypomina Ząbek. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułWędzarnia, szczekający pies i nietrzeźwi na ulicach. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułZatrzymać groźną Barycz [RELACJA LIVE]