Strona główna Wydarzenia Żarów Skwer Kulmiza w Żarowie: Zaproszenie na wiosenne porządki

Skwer Kulmiza w Żarowie: Zaproszenie na wiosenne porządki

0

W pierwszy dzień wiosny Społeczny Opiekun skweru im. C. Kulmiza w Żarowie, zaprasza na międzypokoleniowe spotkanie „Żarowskiego Wolontariatu”.

W ramach projektu „Żarowski Wolontariat”, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatywa B, 21 marca odbędzie się spotkanie lokalnych społeczników na skwerze im. C. Kulmiza w Żarowie.

Po rewitalizacji skweru, której inicjatorem w 2021 roku była Fundacja Inicjatywa B, na odnowionym terenie miejskim prowadzone są cykliczne działania wolontarystyczne, polegające na pracach porządkowych oraz pielęgnacyjnych.

– Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przy ul. Krasińskiego w Żarowie spotkamy się, aby uporządkować społeczną przestrzeń jaką jest skwer Carla Kulmiza. Fundacja Inicjatywa B z udziałem wolontariuszek i wolontariuszy, posprzątają skwer ze śmieci, skoszą trawę, przytną krzewy oraz wyplewią rabatki – tłumaczy Tomasz Nycz, prezes Fundacji Inicjatywa B.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wolontarystycznym, które zostało zaplanowany na 21 marca o godz. 16.00, należy wypełnić i wysłać ankietę on-line, która znajduje się na stronie: https://bit.ly/49eUTDz.

Organizator wydarzenia zapewnia worki na śmieci, rękawiczki i podstawowe narzędzia, jednak wolontariusze mogą wspomóc działania na skwerze, przynosząc własne haczki, łopaty i grabki.

/Ogłoszenie Fundacji Inicjatywa B/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułW lutym chłopcy znowu górą. Statystyki urodzeń w świdnickim „Latawcu”