Strona główna 0_Slider Od rękodzieła po porady, czyli wszystko dla pań z okazji zbliżającego się Dnia...

Od rękodzieła po porady, czyli wszystko dla pań z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet [FOTO/VIDEO]

0

Ponad pięćdziesięciu wystawców z całego Dolnego Śląska reprezentujących branżę kosmetyczną oraz wellness, wytwórcy różnego rodzaju rękodzieła, porady dietetyków i psychologów, a także możliwość wsparcia popularyzującej profilaktykę raka piersi Fundacji eRAKobiet – to wszystko czekało na gości zorganizowanego w Marcinowicach wydarzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Corocznie w gminie Marcinowice organizujemy Dzień Kobiet i co roku wydarzenie odbywa się w nieco innej formule. Zaczynaliśmy od małej inicjatywy o podobnym charakterze, w ubiegłym roku był to Dzień Kobiet dla Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu, a w tym roku zaprosiliśmy wszystkich wystawców związanych z szeroko pojętą branżą kobiecą – od usług po produkty lokalne, zdrową żywność, a także wszystko, co interesuje kobiety i co kobiety prezentują w ramach własnej działalności gospodarczej – mówi Dawid Sobczyk, dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach.

Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszył też szczytny cel. – Postanowiliśmy, że wesprzemy w tym roku Fundację eRAKobiet, na rzecz której zbieramy środki podczas licytacji. Z fundacją jesteśmy pozytywnie związani, ponieważ mieliśmy okazję współpracować przy wcześniejszych wydarzeniach. Dziewczyny robią dobrą pracę związaną z profilaktyką nowotworową, dlatego z całego serca je wspieramy – dodaje Sobczyk.

/mn/

Poprzedni artykułEuropejskie tournée uniwersyteckiego chóru z Teksasu. Muzycy wystąpią też w Świdnicy
Następny artykułStrażacy z Kostrzy świętowali. Huczne powitanie nowego wozu [FOTO]