Strona główna 0_Slider Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Troje trafi do świdnickiej komendy

Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Troje trafi do świdnickiej komendy [FOTO/VIDEO]

0

35 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi dolnośląskiej policji. Uroczyste ślubowanie odbyło się w poniedziałek we Wrocławiu. W gronie nowo przyjętych funkcjonariuszy znalazło się troje policjantów, którzy służyć będą w świdnickiej komendzie.

 

Dolnośląski garnizon Policji przyjął w swoje szeregi kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania wypowiedzieli oni podczas wczorajszej uroczystości, którą po raz kolejny zorganizowano na terenie Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Stan osobowy garnizonu dolnośląskiego powiększył się tym samym o 21 policjantek i 14 policjantów – informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Wszyscy nowo przyjęci policjanci po ukończeniu kursu podstawowego trafią do swoich jednostek macierzystych, w tym m.in.: 5 funkcjonariuszy do Głogowa, 4 do Wrocławia, 3 do Wałbrzycha, Świdnicy i Zgorzelca, po 2 do Dzierżoniowa i Lubina, a także po 1 do Bolesławca, Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Lubania, Kłodzka, Legnicy, Oleśnicy, Oławy, Strzelina, Trzebnicy oraz Złotoryi. Część młodych policjantów służbę pełnić będzie także w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Legnicy.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Teraz Dzieci Mają Głos”. Zbliża się Festiwal Animacji O!PLA 2024 w Żarowie [PROGRAM]
Następny artykułPiłkarki z SP 4 najlepsze w Świdnicy [FOTO]