Strona główna Sport Piłka nożna Liga okręgowa: Zawiodła przede wszystkim Bystrzyca Górna

Liga okręgowa: Zawiodła przede wszystkim Bystrzyca Górna

0

Ze skutecznością 40% zakończyła się dla nas inauguracja rundy wiosennej na boiskach wałbrzyskiej klasy okręgowej. Z pięciu meczów z udziałem reprezentantów powiatu świdnickiego, wygraliśmy dwa, a trzy kończyły się triumfami rywali.

Zawód sprawiła przede wszystkim drużyna LKS-u Bystrzyca Górna. Ekipa z terenu gminy Świdnica mierzyła się z walczącym zaciekle o utrzymanie beniaminkiem rozgrywek – Włókniarzem Głuszyca. Nasi piłkarze prowadzili dwukrotnie po trafieniach Wojciecha Furmankiewicza, najpierw 1:0, z później 2:1. Dla rywali w pierwszej połowie trafił Kacper Kulik. Po zmianie stron trafiali już tylko gospodarze – Patrick Rangel Mendes i Szymon Ręczkowski, a ich Włókniarz zwyciężył 3:2.

Włókniarz Głuszyca – LKS Bystrzyca Górna 3:2 (1:2)

LKS: Szczepaniuk, Dubojski, Klemiński, Kobiela, Lukashevich, D. Ciuba, Ł. Somala, Żygadło (80′ Czarny), E. Ciuba, Smutek, Furmankiewicz (76′ Kopacz).

Zupełnie inną inaugurację zaliczył AKS Strzegom, który w meczu spadkowiczów z IV ligi okazał się lepszy od Zamku Kamieniec Ząbkowicki. Początek spotkania do zdecydowane ataki gości, którzy w 11. minucie prowadzili już 2:0 po trafieniach Krystiana Andrzejewskiego i Damiana Sobczaka. Po zmianie stron rywale walczyli o odwrócenie losów rywalizacji, lecz udało im się zaliczyć tylko honorowe trafienie. W 79. minucie wynik na 1:2 patrząc z perspektywy miejscowych ustalił gracz Zamku – Adrian Jasiński.

Zamek Kamieniec Ząbkowicki – AKS Strzegom 1:2 (0:2)

AKS: Słowik, Durajczyk, Knyrek (69′ Komorniczak), Kuczma, Ramos, Domaradzki, Sobiszewski, Sobczak, Zatwarnicki, Andrzejewski (90′ Lesiński), Rajca (84′ Oboza).

Niespodzianki nie było w starciu z udziałem czerwonej latarni rozgrywek. Victoria Świebodzice uległa rezerwom czwartoligowej Lechii Dzierżoniów 0:3. W pierwszej części gry dwukrotnie piłkę do sieci skierował Adrian Moczerad i było 2:0 dla miejscowych. W 65. minucie rezultat spotkania dla Lechii II ustalił Dominik Watuszko.

Lechia II Dzierżoniów – Victoria Świebodzice 3:0 (2:0)

Victoria: Borowicz, Błaszczak, Celuch, Zieliński, A. Lubczyński, Metelica, P. Lubczyński (88′ Dyjak), Dolny, Pichurski, Rutkowski, Szczepański.

Najbardziej ofensywny futbol w tej kolejce zademonstrowany został w Żarowie, gdzie padło aż osiem goli. Zdecydowanie więcej strzelali piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie, jednak nie zawsze do właściwej sieci. Rozpoczęło się po myśli znacznie wyżej notowanych przyjezdnych, którzy po trafieniach Radosława Grzywniaka i Rafała Fudali prowadzili 2:0. Zjednoczeni złapali kontakt po golu Damiana Uszczyka, ale chwilę później zapoczątkowane zostało show Alana Madeja. Zawodnika Orła trafił w pierwszej połowie raz, a w drugiej skompletował hat-tricka. W 65. minucie było juz praktycznie po meczu (5:1). Po samobójczym trafieniu Szymona Krocza i golu Konrada Sajdaka skończyło się porażką Zjednoczonych w wymiarze 3:5.

Zjednoczeni Żarów – Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:5 (1:3)

Zjednoczeni: Nowak, Pawlik, Wierzyk (65′ Andrzejewski), Ł. Klimaszewski, Łuczak (65′ Sajdak), Iwanicki (72′ Garbacz), Kaczmarczyk (80′ Tobiasz), M. Klimaszewski, Sikora (80′ Natanek), Uszczyk, Szewczyk.

Bardzo dobrze w rundę wiosenną sezonu 2023/2024 na boiskach klasy okręgowej weszli piłkarze Granitu Roztoka. Zespół trenera Kamila Ordy na własnym terenie podejmował jednego z głównych pretendentów do awansu – zespół Bielawianki Bielawa. W meczu padł tylko jeden gol i to bardzo szybko, bo już w 6. minucie gry. Wtedy to jak się okazało na finiszu rezultat pojedynku ustalił Dariusz Czaja.

Granit Roztoka – Bielawianka Bielawa 1:0 (1:0)

Granit: Kretkowski, Orda, Pospiszyl, Trzeciak (77′ Strzyżewski), Dworakowski, Bałut (25′ Suchecki), Danaj (90′ Jędryka), Czaja, Karbowiak (68′ Duda), Kowalczyk (81′ Grzęda), Grosiak (90′ Kruczek).