Strona główna 0_Slider Koncertowa gra świdnickich młodziczek. Jesteśmy w najlepszej czwórce!

Koncertowa gra świdnickich młodziczek. Jesteśmy w najlepszej czwórce! [FOTO]

0

Za nami turniej Final Six Dolnośląskiej Ligi Młodziczek w siatkówce dziewcząt. W hali przy ulicy Pionierów w Parku Centralnym spotkały się trzy ekipy. Oprócz gospodyń – MKS- Polonia Świdnica, swoje umiejętności zaprezentowały zawodniczki MMKS-u Kłodzko i AZS-u AWF Wrocław.

W drugim turnieju Final Six rozgrywanym we Wrocławiu doszło do rywalizacji Akademii Siatkówki Zenit Wrocław, Chełmca Wałbrzych i ekipy #Volley Wrocław. Zdecydowanie najlepszy okazał się #Volley, który wygrał dwa spotkania podczas turnieju rozgrywanego systemem każdy z każdym i nie stracił seta. Finalnie na drugiej lokacie zakończyły wałbrzyszanki, pokonując drużynę Zenitu Wrocław. Do najlepszej czwórki na terenie naszego województwa awans z turnieju rozgrywanego w stolicy Dolnego Śląska wywalczyły zespoły #Volley Wrocław i Chełmca Wałbrzych.

Drugi turniej w ramach Final Six Ligi Dolnośląskiej Młodziczek odbył się w hali przy ulicy Pionierów w Świdnicy. Podopieczne trenera Michała Tomiałowicza zaprezentowały się znakomicie i podobnie jak #Volley Wrocław wygrały swój turniej i to bez straty seta. Zdecydowana większość partii wygrana była w sposób bardzo pewny i przekonujący. Drugie miejsce podczas świdnickiego turnieju zajęły młode siatkarki AZS-u AWF Wrocław, pokonując ekipę z Kłodzka. Tym samym MKS Polonia Świdnica i AZS AWF Wrocław awansowały do wielkiego finału Dolnośląskiej Ligi Młodziczek.

Najlepsza czwórka o medale wojewódzkiego czempionatu powalczy już jutro – w niedzielę, 10 marca. Areną zmagań będzie hala przy ulicy Parkowej we Wrocławiu. Świdniczanki w meczu półfinałowym powalczą z Chełmcem Wałbrzych, w drugim #Volley Wrocław zmierzy się z AZS-em AWF Wrocław. Przegrani zagrają o trzecie miejsce na Dolnym Śląsku, zwycięzcy rywalizować będą w wielkim finale o końcowy triumf i mistrzostwo naszego województwa!

Skład naszej drużyny: Lena Dąbrzalska, Michalina Kozak, Maja Długołęcka, Zofia Chodorowska, Inez Chmielewska, Lena Jasińska, Hanna Lipińska, Zuzanna Madziara, Zuzanna Matuszak, Maja Kaczmarczyk, Natalia Skrzesińska, Julia Rokicka, Marta Romaniecka, Amelia Chmielewska. Trenerzy: Michał Tomiałowicz i Kamil Nowak.

Turniej we Wrocławiu (9.03)
#VolleyWrocław – Akademia Siatkówki Zenit Wrocław 2:0 (25:12, 25:18)
Akademia Siatkówki Zenit Wrocław – KPS Chełmiec Wałbrzych 0:2 (24:26, 16:25)
KPS Chełmiec Wałbrzych #VolleyWrocław 0:2 (16:25, 5:25)

Turniej w Świdnicy (9.03)
MKS Polonia Świdnica – MMKS Kłodzko 2:0 (25:9, 25:17)
MMKS Kłodzko – AZS AWF Wrocław 0:2 (13:25, 28:30)
AZS AWF Wrocław – MKS Polonia Świdnica 0:2 (25:27, 9:25)

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Pl. św. Jana Pawła II
Następny artykułRollercoaster w Świdnicy. Szare Wilki wyszarpują zwycięstwo! [FOTO]