Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Kolejny etap prac na Fabrycznej w Pszennie

Kolejny etap prac na Fabrycznej w Pszennie [FOTO]

0

Prace związane z przebudową ulicy Fabrycznej w Pszennie wkraczają w kolejny etap. Wykonano już kanalizację deszczową, konstrukcję nawierzchni chodników i drogi. Ułożono obrzeża betonowe oraz rozpoczęto układanie nawierzchni z kostki betonowej na chodnikach – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

Zgodnie z zawartą umową, przebudowa ul. Fabrycznej w Pszennie – etap I i II, obejmuje odcinek o długości 600 m. od zjazdu z drogi krajowej nr 35 do przejazdu kolejowego na ul. Fabrycznej. Wykonawcą zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. z siedzibą w Świdnicy.

Zakres prac obejmuje w szczególności: wymianę kanalizacji deszczowej na PVC wraz ze studniami rewizyjnymi betonowymi, korytowanie pod wykonanie podbudowy, montaż krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie chodników po obu stronach jezdni i wjazdów z kostki betonowej, montaż progów zwalniających płytowych oraz wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej dwuwarstwowej. Łączna wartość umowy opiewa na kwotę ponad 1,86 mln zł. Inwestycja realizowana jest z wykorzystaniem dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych „EDYCJA TRZECIA-PGR”.

Zgodnie z umową, prace powinny skończyć się w maju 2024r.

/red./

Poprzedni artykułWystawa The Mystery of BANKSY – A Genius Mind we Wrocławiu od 15 marca!
Następny artykułPół roku po prawomocnym wyroku. Nadal jest sołtyską i wciąż na wolności