Strona główna 112 Groźny narkotyk w kieszeniach spacerowicza

Groźny narkotyk w kieszeniach spacerowicza

0

Po raz kolejny policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali osobę z narkotykami z klasy katynonów. Wywołują chwilowe uczucie euforii, a w efekcie dewastują serce i układ krążeniowy, prowadząc do śmierci.

fot. KPP w Świdnicy

– Policjanci Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując Świdnicę w sobotę, 2 marca ok. 09:00 zauważyli idącego mężczyznę. Na widok zbliżającego się do niego radiowozu mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać, a w efekcie zmienił kierunek spaceru, na przeciwny do zbliżającego się radiowozu – relacjonuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 35-latku 4 srebrne zawiniątka z zawartością substancji krystalicznej koloru kremowego. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to 3-CMC czyli chlorometkatynon – informuje rzeczniczka.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 10 gramów tego syntetycznego narkotyku. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 35-latek do policyjnego aresztu. Teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

/opr. red./

Poprzedni artykułCuda wyborcze, czyli kandydaci dostrzegli śmieci pomiędzy urzędami. Pokażmy im kolejne miejsca!
Następny artykułJaką wizję Polski mają młodzi? Jak zachęcić ich do udziału w życiu publicznym? Najmłodszy poseł na Sejm spotkał się ze świdniczanami [FOTO]