Strona główna 0_Slider Debata już 3 kwietnia. Ostatnie chwile na nadsyłanie pytań

Debata już 3 kwietnia. Ostatnie chwile na nadsyłanie pytań

0

Portal Swidnica24.pl zaprasza czytelników do oglądania debaty kandydatów na prezydenta Świdnicy, którzy walczą o najważniejsze stanowisko w mieście podczas tegorocznych wyborów samorządowych. Każdy z uczestników będzie odpowiadał m.in. na pytania świdniczan. Czas na ich nasyłanie upływa 2 kwietnia.

Od lewej: Beata Moskal-Słaniewska, Jan Dzięcielski, Sylwia Osojca-Kozłowska i Krzysztof Lewandowski

Swój udział w wyborach na prezydenta Świdnicy zgłosili w PKW (w kolejności alfabetycznej) Jan Dzięcielski, Krzysztof Lewandowski, Beata Moskal-Słaniewska i Sylwia Osojca-Kozłowska.

Jan Dzięcielski urodził się 14 czerwca 1973 roku w Trzebnicy. W latach 2006 – 2016 sprawował funkcję nadleśniczego Nadleśnictwa Świdnica. Od 2016 do 2018 był zastępcą dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, a od 2018 do 2024 zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Miękinia. Od stycznia 2024 roku pełni funkcję dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Dwukrotnie uzyskiwał mandat radnego Rady Miejskiej Świdnicy w latach 2014-2018 oraz 2018-2024. Jest przewodniczącym Rady Miejskiej w Świdnicy. Działacz Platformy Obywatelskiej, na urząd prezydenta startuje z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska.

Krzysztof Lewandowski urodził się 9 lutego 1962 roku w Świdnicy. Ukończył socjologię i studia podyplomowe z bezpieczeństwa pracy na WWSZiP w Wałbrzychu. Obecnie pracownik SP ZOZ „Latawiec” w Świdnicy na stanowisku specjalisty bhp. Jest radnym Rady Miejskiej w Świdnicy nieprzerwanie od 1998 roku. Działacz Prawa i Sprawiedliwości. Na prezydenta Świdnicy kandyduje z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Beata Moskal-Słaniewska urodziła się 15 marca 1966 roku w Złotowie. Była działaczką Unii Wolności, od 2013 roku w SLD, obecnie Nowej Lewicy, gdzie zasiada we władzach krajowych. Radna Rady Miejskiej w Świdnicy w kadencji 2010-2014. W 2014 ubiegała się o urząd prezydenta Świdnicy z komitetu wyborczego SLD. Pokonała w II turze Wojciecha Murdzka. W 2018 stratowała z własnego komitetu wyborczego z poparciem SLD oraz Platformy Obywatelskiej, wygrywając w I turze. Ubiega się o reelekcję z Komitetu Wyborczego Wyborców Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Sylwia Osojca-Kozłowska urodziła się 18 września 1977 roku w Wałbrzychu. Dziennikarka mediów lokalnych. Kierowała referatem turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy od 2015 do 2020 roku. Prowadzi fundację, firmę zajmującą się marketingiem i szkoleniami, organizacją eventów i turystyką, wykłada w Wyższej Szkole Bankowej oraz Wrocławskiej Akademii Biznesu. Dotychczas nie ubiegała się o mandat w Radzie Miejskiej Świdnicy. Startuje na prezydenta Świdnicy z Komitetu Wyborczego Wyborców Spoza Układu.

Do wszystkich kandydatów zostało skierowane pisemne zaproszenie do udziału w debacie, która odbędzie się 3 kwietnia o godz. 18.30 w restauracji Stary Młyn przy ul. Łącznej 4 w Świdnicy i będzie relacjonowana w kanale YT Swidnica24.pl, na stronie Swidnica24.pl oraz zostanie udostępniona na fanepagu Swidnica24.pl w portalu Facebook. Debatę poprowadzą Agnieszka Dobkiewicz, dziennikarka „Gazety Wyborczej” oraz Agnieszka Szymkiewicz, redaktorka naczelna portalu Świdnica24.pl.

Debata jest organizowana przez lokalny, świdnicki portal dla mieszkańców Świdnicy, którzy dzięki serii pytań będą mogli poznać plany dla miasta na najbliższe 5 lat i dowiedzieć się, jakie pomysły na rozwiązanie trudnych problemów mają kandydaci. Pytania przygotują zarówno prowadzące, jak również kandydaci (w turze pytań wzajemnych) i świdniczanie. W programie jest także miejsce na wystąpienia kandydatów.

Na zaproszenie do udziału w debacie odpowiedzieli Sylwia Osojca-Kozłowska, Jan Dzięcielski i Krzysztof Lewandowski. Beata Moskal-Słaniewska nie odpowiedziała, jednak miejsce na kandydatkę będzie czekało.

ZADAJ PYTANIA KANDYDATOM

Zapraszamy Państwa do współtworzenia debaty. Każdy może zadać dowolną liczbę pytań, dotyczących problemów, planów czy wizji rozwoju miasta. Nie będą uwzględniane pytania dotyczące spraw osobistych poszczególnych uczestników debaty. Każdy z kandydatów wylosuje dwa pytania.

Pytania można nadsyłać na adres [email protected] do 2 kwietnia 2024r. W temacie e-maila proszę wpisać: Pytanie do kandydatów na prezydenta Świdnicy.

Redakcja portalu Swidnica24.pl

Poprzedni artykułFałszywy pracownik banku wyłudził 88 tysięcy złotych
Następny artykułŚwięcenie pokarmów w Wielką Sobotę. W jakich godzinach? Co umieścić w koszyku?