Strona główna 0_Slider Żadne dziecko nie ucierpiało. To oszustwo – alarmuje policja

Żadne dziecko nie ucierpiało. To oszustwo – alarmuje policja

0

Świdnicka policja ostrzega przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane do logowania poprzez sensacyjne informacje zamieszczane na Facebooku. – Nie dajcie się nabrać – apeluje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Od jakiegoś czasu obserwujemy intensywne działania przestępców mające na celu wyłudzenie danych logowania do waszych kont na Facebooku. Nie otwierajcie! To oszustwo Dziś na portalu społecznościowym ukazała się kolejna informacja, tym razem Świebodzic, o dziecku, które rzekomo miało wypaść z okna! Nie otwierajcie tego linku, to oszustwo. Takie zdarzenie nie miało miejsca! – alarmuje świdnicka policja.

Sam schemat działania jest standardowy dla tego oszustwa. Przestępcy wykorzystują już przejęte konta do publikowania postów z fałszywymi informacjami, które mają generować u odbiorcy emocje.

Posty zawierają również link kierujący do zewnętrznego serwisu, który ma zawierać film ze zdarzenia. Ostatecznie ofierze zaprezentowany zostaje fałszywy panel logowania do Facebooka, zaś po wpisaniu w nim danych trafiają one do przestępcy, który dzięki temu uzyskuje dostęp do waszego konta. Takie szkodliwe strony internetowe można zgłaszać przez incydent.cert.pl

/ Źródło KPP Świdnica, CERT.Polska/

Poprzedni artykułZmiany w świdnickiej komunikacji autobusowej. Jutro kolejne konsultacje
Następny artykułKluski śląskie – jak smakują i gdzie zjeść?