Strona główna 0_Slider Zablokowane skrzyżowanie na „piątce”, utrudnienia na trasie Świdnica-Wrocław. Trwa protest rolników

Zablokowane skrzyżowanie na „piątce”, utrudnienia na trasie Świdnica-Wrocław. Trwa protest rolników [FOTO/VIDEO]

0

Trwa ogólnopolski protest rolników. Sprzeciwiają się oni wprowadzaniu Zielonego Ładu, napływowi towarów z Ukrainy i zwracają uwagę na spadek opłacalności produkcji. Na drogach wielu regionów, w tym na Dolnym Śląsku, występują utrudnienia w ruchu.

Pod koniec stycznia władze Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” jednogłośnie podjęły decyzję o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju. W jego ramach przewidziano protesty obejmujące blokady dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku. 

W piątek rolnicy zorganizowali protesty w ponad 250 miejscach w Polsce. Od godziny 11.30 zablokowane jest skrzyżowanie drogi krajowej nr 5 oraz drogi krajowej nr 34 w Dobromierzu. Rolnicza blokada potrwa tam do godziny 14.00.

Związane z protestami utrudnienia w ruchu występują również na trasie Świdnica-Wrocław. Według informacji przekazany przez wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, około 60 ciągników rolniczych porusza się po drodze krajowej nr 35 od Wojnarowic do Gniechowic. Ich przejazd ma potrwać do godziny 17.00. Rolnicy protestują również na „trzydziestce piątce” w rejonie miejscowości Tyniec Mały.

/mn/

Poprzedni artykułAwaria oświetlenia w Jaworzynie Śląskiej. Trwają prace naprawcze
Następny artykułKultywuj tradycje i zamów upominki wielkanocne dla klientów