Strona główna Sport Piłka nożna Wysoko wygrany sparing świdnickich piłkarzy

Wysoko wygrany sparing świdnickich piłkarzy

0

Drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozegrała już ósmy sparing w trakcie zimowych przygotowań do wznowienia drugiej części sezonu 2023/2024 na boiskach Koleje Dolnośląskie IV ligi. Naszym rywalem była tym razem ekipa Rokity Brzeg Dolny.

To przedstawicieli wrocławskiej klasy okręgowej, dla którego była to czwarta, sparingowa potyczka. Do tej pory rywale wygrali dwa mecze – 4:0 z Energetykiem Siechnice i 1:0 z juniorami Parasola Wrocław oraz zremisowali 2:2 z juniorami Górnika Polkowice. Trener Grzegorz Borowy na spotkanie przeciwko Rokicie powołał głównie młodych zawodników z roczników 2005, 206, 2007, a nawet 2008 wspomaganym kilkoma starszymi piłkarzami biało-zielonego klubu, którzy w ostatnich tygodniach rozgrywali nieco mniejszą liczbę minut na boisku.

Wynik pojedynku otwarty został szybko, bo już w 2. minucie za sprawą Dominika Jagielskiego, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, mimo że obie drużyny miały swoje okazje, choć nie było ich za wiele. Po zmianie stron stroną dominującą byli już zdecydowanie występujący w roli gospodarzy świdniczanie. Hat-tricka skompletował Dominika Jagielski, a po golu dołożyli młodzi – Kacper Oboza i Hubert Lipiński.

Finalnie zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica pokonał Rokitę Brzeg Dolny 5:0. W sobotę, 24 lutego próba generalna przed planowaną na 2 marca inaugurację rundy wiosennej. Już za dwa dni o godz. 12.00 zagramy być może już na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ze spadkowiczem z makroregionalnej III ligi – Stalą Brzeg.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Rokita Brzeg Dolny 5:0 (1:0)

Skład: Widła, Kot, Ratajczak, Oboza, Paliński, Łaski, Korab, Filipczak, Pieńkowski, Łabędź, Dawid, Jagielski, Witsanko, Wojciechowski, Migas, Malawski, Lipiński i 3 zawodników testowanych.

Poprzedni artykułBędzie można wyszaleć się na rowerze w Parku Harcerskim? Społecznik liczy na poprawę opieki nad najmłodszym świdnickim parkiem