Strona główna Polityka Wojciech Syntyrz powalczy o fotel burmistrza Jaworzyny Śląskiej

Wojciech Syntyrz powalczy o fotel burmistrza Jaworzyny Śląskiej

0

Obecny radny Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej zapowiedział start w kwietniowych wyborach samorządowych, podczas których zamierza ubiegać się o urząd burmistrza.

Syntyrz sprawuje mandat radnego od 2018 roku. Podczas ostatnich wyborów samorządowych startował z listy komitetu wyborczego Młodzi Samorządowcy i uzyskał 119 głosów. W zbliżających się wyborach Syntyrz zamierza ubiegać się o urząd burmistrza, o czym poinformował 16 lutego za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chciałbym oficjalnie potwierdzić, że wsłuchuje się w Państwa głos i będę kandydować na stanowisko burmistrza. Nie była to decyzja łatwa, miałem sporo wątpliwości. Przesądziły jednak Państwa apele. Doskonale rozumiem głosy dotyczące natychmiastowej potrzeby zmian. Cały ten proces nie jest jednak łatwy. Przed nami sporo pracy i społecznej konsolidacji, aby Nasza Wspólnota, również w kontekście poważnych wyzwań, na nowo odżyła. Będę o tym z Państwem rozmawiać, przekonywać do tego punktu widzenia. Liczę na wsparcie i oddany głos w wyborach na moją kandydaturę – przekazał radny.

Poprzednio o stanowisko burmistrza rywalizowało troje kandydatów. Grzegorz Grzegorzewicz uzyskał wówczas poparcie 64,99% głosujących i zwyciężył w pierwszej turze wyborów, Wojciech Graca otrzymał 26,86% głosów, natomiast Urszulę Grucę poparło 8,15% głosujących.

/mn/

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Kota. Świdnickie schronisko zaprasza do wspólnego świętowania
Następny artykułCztery gole i spora dawka emocji… [FOTO]