Strona główna Wydarzenia Świdnica Światowy Dzień Kota. Świdnickie schronisko zaprasza do wspólnego świętowania

Światowy Dzień Kota. Świdnickie schronisko zaprasza do wspólnego świętowania

0

Spotkanie z czekającymi na adopcję podopiecznymi schroniska, skorzystanie z porad kociej behawiorystki, warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, słodki poczęstunek, a także możliwość oprowadzania po kociarni – to niektóre z atrakcji, jakie szykowane są przez pracowników świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt z okazji Światowego Dnia Kota.

W ubiegłym roku pod opiekę świdnickiego schroniska trafiły 642 zwierzęta, w tym 271 kotów, z czego nowy dom udało się znaleźć dla 305 zwierzaków, z czego 141 stanowiły mruczki. Na adopcję w dalszym ciągu czeka 17 kocich podopiecznych placówki przy Pogodnej. Okazją do ich poznania będzie niedzielne wydarzenie w schronisku.

Ponieważ kochamy koty, a zbliża się ich międzynarodowe święto, to chcemy Was zaprosić do świętowania go razem z nami w najbliższą niedzielę, 18 lutego na Pogodnej 3 w Świdnicy. Zapraszamy w godzinach 11.00-15.00. Tego dnia będziecie mogli poznać nasze wyjątkowe koty do adopcji – zachęcają przedstawiciele placówki, zachęcając przy tej okazji do wspierania podopiecznych. – Przynieście ze sobą dary! Najlepiej w postaci: karmę mokrą lepszej jakości (np. Dolina Noteci, Ferringa, Cosma, Animonda, Purizon, Wild Freedom, Catz fine food), karmę suchą i mokrą Gastrointestinal, żwirki bentonitowe, małe, kartonowe drapaki – wyliczają.

Oprócz możliwości poznania kocich podopiecznych schroniska oraz przekazania wsparcia, podczas niedzielnego wydarzenia zaplanowano: możliwość rozmowy z kocią behawiorystką, odwiedzenie kociarni, oprowadzanie po schronisku (o godz. 12.00 oraz 14.00), kocie malowanie twarzy, warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, quiz na temat wiedzy o kotach z nagrodami, tatuaże brokatowe z kotami, balony, kocie gadżety z FMP Shopu, domowe wypieki.

/FMP, opr. mn/

Poprzedni artykułOstatnia droga Krzysztofa Zaparta. Pożegnalny salut i symboliczne balony wypuszczone do nieba
Następny artykułWojciech Syntyrz powalczy o fotel burmistrza Jaworzyny Śląskiej