Strona główna Artykuł sponsorowany Witacze dla miast i gmin – 9 etapów inwestycji

Witacze dla miast i gmin – 9 etapów inwestycji

0

Witajcie Samorządowcy! Wprowadzanie witacza do miast i gmin to nie tylko estetyczny dodatek, ale także doskonały sposób na budowanie poczucia tożsamości lokalnej społeczności. Poniżej znajdziecie 9 kluczowych etapów inwestycji w witacze, które pomogą Wam stworzyć wyjątkową przestrzeń przywitalną i przeprowadzą Was przez cały proces od A do Z.

1️ Analiza potrzeb społeczności

Przeprowadźcie badanie potrzeb społeczności, aby zidentyfikować lokalne oczekiwania i preferencje dotyczące witacza. Rozmowy z mieszkańcami, organizacjami społecznymi oraz przedsiębiorcami są kluczowe.

2️ Planowanie lokalizacji

Dokładnie przemyślcie lokalizację witaczy. Wybierzcie miejsca strategiczne, takie jak wjazdy do miasta, ronda czy place publiczne. Starajcie się, aby witacze były widoczne dla mieszkańców i odwiedzających. To jest też etap, na którym powinnniście sprawdzić  studium wykonalności, plan zagospodarowania terenu i jakie informacje zawiera. Audyt miejsca jest również ważny, doradcy Graffico chętnie Wam w tym pomogą.

3️ Konsultacje z projektantami firmy wykonawczej

Współpracujcie z projektantami firmy wykonawczej, aby dostosować projekt witaczy do charakterystyki miasta czy gminy, by witacz eksponował indywidualne i wyjątkowe cechy regionu. Upewnijcie się, że witacze będą harmonijnie współgrać z otoczeniem i architekturą.

4️  Projektowanie koncepcji witaczy

Wspólnie z zespołem projektowym opracujcie koncepcję witaczy, uwzględniając lokalne symbole, kolory oraz grafiki. Dbajcie o czytelność informacji oraz atrakcyjny design. To też etap wyboru wysokości witaczy, by były zauważalne dla przejezdnych. Gdy już macie dopracowane wszystkie szczegóły witaczy, niezbędne przygotowanie projektu konstrukcyjnego i technicznego witacza do uzyskania pozwolenia na budowę. Dobrym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z producentem reklam, który specjalizuje się w realizacji inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. To bardzo skraca proces komunikacji i ma wpływ na zmniejszenie kosztów inwestycji.

5️  Wybór materiałów i technologii

Zdecydujcie się na trwałe i ekologiczne materiały, które przetrwają różne warunki atmosferyczne. Jeśli to możliwe, wykorzystajcie nowoczesne technologie, takie jak markowe podświetlenie LED czy interaktywne ekrany. Sprawcie, by Wasze witacze były wyjątkowe i niepowtarzalne. Zastanówcie się, jak odkryć witacze na nowo, nie powielajcie tego, co już było, nie naśladujcie innych.  W designie witaczy na przestrzeni lat wiele się zmieniło, bryły, materiały, technologie – konsultujcie się z projektantami i producentem reklam, doświadczonym specjalistą.

6️ Pozwolenie na budowę

Gdy już macie dopracowane wszystkie szczegóły witaczy i współpracy, wykonawca przygotowuje dla Was projekt konstrukcyjny i techniczny witaczy do uzyskania pozwolenia na budowę. Na tym etapie konstruktorzy producenta witaczy zajmują się opracowaniem technologii i dokumentacji technicznej.

7️ Produkcja, montaż

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, wybrany producent witaczy  rozpoczyna równolegle dwa procesy: instalację fundamentu i produkcję witaczy. Tu ważna uwaga: sprawdźcie, czy wykonawca dysponuje własnymi, certyfikowanymi ekipami montażowymi, które mają doświadczenie i spełniają wszystkie wymogi BHP. Bezpieczeństwo ponad wszystko!

8️ Dokumentacja

Kropką nad „i” jest dostarczenie dokumentacji powykonawczej, atestów i zadowolenia. Po zakończeniu montażu, przystąpcie do promocji nowych witaczy.

9️ Promocja i wdrażanie

Po zakończeniu montażu, przystąpcie do promocji nowych witaczy. Wykorzystajcie media społecznościowe, lokalne gazety i wydarzenia, aby informować mieszkańców o nowych elementach krajobrazu. Wdrożcie również system monitoringu, aby śledzić reakcje społeczności. Pamiętajcie, że witacz to nie tylko informacyjne wejście do miasta, ale również okazja do kształtowania pozytywnego wizerunku społeczności.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLider „na deskach”. Świetny bój w wykonaniu gospodarzy! [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułŻarów. Ruszyła rekrutacja do żłobka i przedszkola