Strona główna 0_Slider Tabliczki zasłużonych i honorowych obywateli Świdnicy zdewastowane

Tabliczki zasłużonych i honorowych obywateli Świdnicy zdewastowane

0

– Mamy problem z wandalami.Tym razem ofiarami granitowe słupki i tabliczki naszych Zasłużonych przy Alei Goplany. Komu i dlaczego to przeszkadza?!? – pyta Violetta Wiercińska. Świdnicka radna w mediach społecznościowych zamieściła zdjęcia i poinformowała o zabezpieczeniu wyrwanych słupków i tabliczek.

O to, by uhonorowanie szczególnie zasłużonych dla lokalnej społeczności osób nie ograniczało się do przyznania tytułu i wręczenia pamiątkowego medalu apelował w 2020 roku przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, który zaproponował, aby na terenie miasta stworzyć miejsce poświęcone wyróżnionym. – W związku ze Statutem Gminy Miasto Świdnica i nadawanym przez Radę Miejską w Świdnicy tytułów „Zasłużony dla Miasta Świdnicy’ i „Honorowy Obywatel Miasta Świdnicy” proszę o wyznaczenie miejsca, gdzie moglibyśmy sadzić symboliczne drzewa dedykowane tym zasłużonym postaciom dla naszego miasta. Jednocześnie byłby to symbol naszej dbałości o środowisko i żywy pomnik ludzi, którzy swoje życie i działalność poświęcili dla Świdnicy – zasugerował Jan Dzięcielski w złożonej interpelacji. Jako najlepsze miejsce wskazał położoną nad zalewem Witoszówka Aleję Goplany, zaś uroczystość sadzenia drzew mogłaby się odbywać 11 listopada, na stałe wpisując się do kalendarza miejskich obchodów Narodowego Dnia Niepodległości.

Pierwsze trzy drzewa dedykowane zasłużonym świdniczanom zostały zasadzone w 2021r., kolejna uroczystość miała miejsce w 2022r. Swoje tabliczki mieli honorowi obywatele miasta cukiernik Eugeniusz Kępa, profesor Marcin Drąg, pisarka Helena Semenetz-Kwiatkowska, hm. Teresa Słupianek oraz zasłużeni, m.in. Zdzisław Grześkowiak, Mariola Szaciło-Mackiewicz,  Irena Kozłowska, Violetta Sobczak.

O sprawie została powiadomiona straż miejska.

/red./

Zdjęcia udostępnione przez radną Violettę Wiercińską

Poprzedni artykułInnowacyjne Strategie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
Następny artykułJak nauczyć się niemieckiego od zera do poziomu B1 w 6 miesięcy?